Amazon Alışverişlerinde Banka Kesinti Yapar mı?

Konteyner taşımacılığının gelişmesi dünya üzerinde alışveriş limitlerini ortadan kaldırmış durumdadır. E-ticaret, online alışveriş, ödeme kolaylıkları, ürüne erişim konusunda gün geçtikçe insanoğluna daha fazla hizmet etmektedir.

Çin pazarının büyümesi ile beraber, maliyet ucuzluğu, yurtdışı alışverişlerini makul kılmakta ve her gün bir önceki güne göre daha fazla talep almaktadır. Bilhassa ülkemizde vergi oranlarının çok fazla olduğu düşünüldüğünde zaman zaman 1/10 fiyatına denk gelen ürünler alabilmek mümkündür.

Ürünlere ulaşmak için global boyuta ulaşmış birden fazla web site bulunurken her sitenin kendine özgü çalışma prensibi bulunmaktadır.

Bazı siteler malı kullanıcı adına satarken kendi deposunda bulundurur, bazısı aracı kurum görevini görür malı kullanıcı tarafından gönderir ancak paranızı güvence altına alır, bazısı direk satın aldığı kendi malını satmaktadır.

Özet olarak, her firma, kendi yarattığı koşullar altında, ucuza, okyanus ötesinden güvenli alışveriş imkânı sunmak için günümüz teknolojilerinden faydalanmak için kendini geliştirmektedir.

Alışveriş yapacak olan müşterinin aradığı kriterlerin başında alacağı ürün hakkındaki doğru bilgi ve ardından ödeme güvenliği gelmektedir. Sonuç olarak kredi kartı ya da hesap kartı bilgilerimizi vereceğimiz, dünyanın öteki ucundaki bir firmaya güvenmek zorunda olmalıyız.

İki kriterin uygun olması durumunda araştırılacak diğer konular, kargo ve kesinti veya gümrük gibi ek ücretlerdir.

amazon alisverislerinde banka kesinti yapar mi 1Kargo ve gümrük ücretleri ürüne ve satıcıya bağlı olarak değişmektedir ve çok fazla değişkenlik göstermektedir. Ancak yapılan ödemelerle ilgili akıllarda oluşan ek ücret ile ilgili amazon alışverişi sırasında bankamız ek ücret alır mı sorusunu sizler için cevapladık.

Amazon.com dan Alışveriş Yapıldığında Banka Ek Ücret Alır mı?

Amazon.com üzerinde yapacağınız alışverişler sırasında banka kartı ya da kredi kartı istenmektedir. Kullanmak istediğiniz kartın 3D secure ve internet alışverişi seçeneklerinin aktif olması gerekmektedir. Yaptığımız birçok banka araştırmasında ödeme sırasına gelindiğinde, bankalar ek ücret talep etmemekte ürün sepetteki bedeli neyse alışveriş sonunda aynı tutar yansıtılmaktadır.

Ürünün alışveriş sayfasındaki ücreti ile alışveriş sepetine atıldığındaki fiyat farkı kargo ücretinin yansıması olabilir. Alışveriş sırasında kargo detayına dikkat ediniz.

Gümrük ücretleri, ürünün özelliğine göre ülkeye giriş sırasında belirlendiğinden dolay kargoyu getiren firma tarafından talep edilir.

 

Yorumlar

  1. Avatar İhsan yalçınkaya Temmuz 25, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Eylül 1, 2021

Yorum Yaz