Banka Kartı Kuryeye Verildikten Sonra Kaç Günde Gelir?

Kredi kartlarının ve banka kartlarının hayatımızın en ince noktasına kadar işlediği bir dönem içerisindeyiz. Banka kartını nakite tercih eden topluluk puan biriktirme, nakit kaybetme endişesi gibi avantajları göz önünde bulundurarak hayatlarındaki nakit akışının neredeyse tamamını kesmiştir.

Yapılan anketlerden, toplumun büyük kısmının yanında kart kullanamaması durumunda yeterli gelebileceği kadar nakit taşıdığı sonucuna ulaşılmıştır.

Kuryeye verilen kredi kartı ne zaman gelir?

Kartın gönderilme sebebinin kayıp bildirimi, yeni hesap açılışı, yeni kart başvurusu ya da süre dolumu sebebiyle olması durumu değiştirmez. Günümüzde bazı bankalar hesap açılışı sırasında şube içinden kart vermekte olsalar da kart teslimatlarının neredeyse tamamı kuryeler aracılığı ile olur.

Bankalar çoğunlukla bu konuda kendilerine çalışma arkadaşı olarak Kurye neti seçmişlerdir. Bazı bankaların Aktif ileti ve PTT kargo ile de çalıştıkları görülmektedir.

Kartın basım süresiyle ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadıysa kartın elimize ulaşma süresi ortalama 2 haftayı (15 gün) bulmaktadır. Bankalar tarafından verilen bilgi bu yöndedir. Kartın yenilenmesi ile ilgili sürecin başlamasından 1 hafta sonra bankayı arayıp basım sürecinin akıbetini ve kuryeye sevki gerçekleşti ise çalıştıkları kurye şirketine ait bilgileri talep edebiliriz.

banka karti kuryeye verildikten sonra kac gunde gelirKart, kurye şirketine verildikten sonra kartın müşteriye teslime edilmesi ile ilgili hedeflenen zaman en fazla 1 haftadır. Şirketler çoğu zaman hedeflenen zamandan daha önce teslim etmektedirler. Ancak bazen teslimat ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir.

Fazla teslimat olması, müşterinin adres ve telefon bilgilerinin güncel olmaması veya kuryenin size ulaştığı günkü çalıştığı bölge dışında olmanız teslimatın azda olsa gecikmesini sağlayabilecek faktörlerdir.

Kartın elimize hızlı ve güvenli ulaşması için en doğru yöntem iletişim bilgilerinizi doğru, eksiksiz olarak sisteme dahil etmektir. Kargo şirketleri anlaşmanın büyüklüğü sebebiyle taşıdıkları zarfların önemini kabul etmiş durumdalardır. Ancak bize 1 gün bile lazımsa kargo takibini başından beri yapmak bize ayrıca zaman kazandıracaktır.

Kargo firması teslimatı planladığı gün bize verdiğimiz iletişim bilgisi üzerinden ulaşır ve bulunduğumuz konuma imkanlar dahilinde teslimatı gerçekleşir.

Başvuru yapılan kartın bir başkasına teslim edilmesi ile ilgili detayları derlediğim yazımı incelemek için lütfen tıklayınız.

Diğer banka ve bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorum Yaz