Dogecoin En Az Kaç TL’lik Alınır?

2009 yılında hayata geçirilen kripto para sektörü 2020 li yıllara gelindiğinde çığ gibi büyümüş işlem hacimleri milyar dolarları aşan limitlere ulaşmıştır. Bitcoin’ in gelişiminden sonra piyasa altcoin adı verilen diğer coin türleri ile tanışmıştır.

Alt coinlerden biri olan dogecoin, spacex kurucusu Elon Musk tarafından övüldükten ve büyük miktarlarda yatırım yapıldıktan sonra yükselişi adeta kontrol edilememiş ve en popüler altcoinler listesine girmiştir.

Kur takibi ve analizi konusunda tecrübeli olan kişiler tarafından tercih sebebi haline gelen dogecoin agresif iniş ve çıkışları ile amatör borsacıları endişelendirse de, düşüş sırasında panik satışı adı verilmeden beklendiği zaman uzun vadede yatırımcısına kazandırmaktadır.

Son 3 ayda yüz bin kat değerlenen coin şu sıralar 0,5 dolar seviyesindedir ancak 1 dolar seviyesine kadar çıkıp oralarda seyredeceği uzmanlar tarafından öngörülen piyasa hacmidir.

dogecoin en az ne tllik alinirEn Az Ne Kadarlık Dogecoin Alabilirim?

Coin alım satımı için ülkemizde birçok kurum aracılık yapmaktadır. Hepsinin farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Dogecoin alımı için tüm kurumlar hizmet vermektedir.

Küçük bir yatırım ile hobi amaçlayan ya da coin’ in yatırım öncesi takibini yapmak amacı ile az miktarda alım yapmak isteyen yatırımcıların aklında olan en az ne kadarlık dogecoin alabilirim?  Sorusunun cevabı;

Aslında coin 1 adet alım yapılabilmekte yani gün kurlarında 0,4-0,5 dolar seviyelerinde ancak borsalar bu kadar az satış yapma tarafları olmadığından kendilerine bir alt limit belirlemiş durumdadırlar.

Alım yapmak istediğiniz borsa kanalını USD işlem çifti ile çalışma durumunda 10 dolar, TL işlem çifti ile çalışma durumunda 10 TL’lik alım yapma zorunluluğu vardır.

Alım satım işlemleri yapılması esnasında kurumsallığı ispat edilmiş, devlet güvencesi altına alınmış, teminatlı borsa kanalları kullanılması yaşanabilecek problemlerin önüne bir nebze geçecektir. Ülkemizde yaşanan olaylardan sonra yatırımcının aklında soru işaretleri olsa da bu durum güvenli ticaret yapabileceğiniz yerlerin olmaması anlamına gelmemektedir.

Yorumlar

 1. Avatar Serpil Çeşmeciler Mayıs 10, 2021
  • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 11, 2021
   • Avatar Serpil Çeşmeciler Mayıs 11, 2021
 2. Avatar Edin tarcan Mayıs 23, 2021
  • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 24, 2021
 3. Avatar Volkan akın Haziran 20, 2021
  • Mustafa Eser Mustafa Eser Haziran 21, 2021

Yorum Yaz