Fastpay Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kimlik, ehliyet, kredi kartları gibi tüm kartların tek bir çip içerisinde toplanması gibi projeler üzerinde uğraşılması gibi hayatın minimize edilmesi üzerine her alanda çalışmalar yapılmaktadır. QR kodun hayatımıza girmesi ile birçok dijital veri alışverişini saniyeler içerisinde başka herhangi bir araca gerek duymadan gerçekleştirebilmekteyiz.

Cep telefonuna yüklenen aplikasyonlar sayesinde bankamatik üzerinden yapılan işlemlerde kart kullanma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Uygulama içerisinden yapmak istediğimiz işlemi gerçekleştirdikten sonra ATM üzerindeki QR kodu okutmamızla veri alışverişi sağlanmakta ve işlem gerçekleştirilmektedir.

Hayatımıza ışık hızı ile giren ve yenilikleri beraberinde getiren Fastpay’ in kartsız işlemler konusunda hizmet sağlamasını açıkçası beklemiyor değildik.

Yazımızda Fastpay Nasıl Kartsız Para Çekilir? Bunu sizin için derledik.

Fastpay Kart Olmadan Para Çekme

fastpay kartsiz para cekme nasil yapilirUygulama üzerinden yapabileceğiniz birçok alışveriş hizmetinin yanında, bankamatik üzerinden para çekmek için karta ihtiyaç duyulmamaktadır. Yazımızdaki QR kodu okutarak indireceğiniz uygulama üzerinden işlemleri gerçekleştirerek Denizbank ATM’sinden kartsız para çekebilirsiniz.

Fastpay uygulaması üzerinden kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için;

  • Uygulama ana menüsü üzerinde “İşlemler” menüsü içine girilir,
  • Açılan menü içerisinde “Para Çek/İste” seçeneği seçilir,
  • Alt menü içerisinde “Kartsız Para Çek” işlemi ile devam edilir,
  • “Para Çekme Şifresi Oluştur” seçeneği ile ATM üzerinden işlem yaparken tuşlayacağınız şifre oluşturulur. Dilerseniz bu menü içerisinde “En Yakın Fast Nokta” menüsünden işlem yapabileceğiniz en yakın bankamatiğin konumunu görebilirsiniz.
  • Devam eden sayfada çekmek istenilen tutar tuşlanır,

Oluşturulan şifre 5 dakikalığına aktif olacağından ATM ye yakın bir konumda olmanız gerekmektedir. Aksi durumda süreniz dolduğundan yeni bir şifre oluşturmak zorunda kalırsınız.

Bankamatik üzerinden işlem yaparken “9” tuşuna basarak direk işlem yapılacak menüye ulaşılır ve oluşturulan şifre tuşlanarak para nakit olarak çekilir.

Yorum Yaz