Garanti Bankası ATM’den Telefon Güncelleme

Banka sisteminde kayıtlı cep telefonu numarası, kullanıcı için hayati önem taşımaktadır. Mobil bankacılığa giriş dahil birçok işlem, gelen SMS güvenlik kodu ile onay vermenize müteakip sağlanmaktadır.

Online alışverişin hayatımıza kattıkları tartışılmazdır. Yerimizden kalkmadan, kampanyalardan bilgi alabilmek, ucuza alışveriş ve günümüzdeki pandemi sürecini de ele alırsak, dışarı çıkamadığımız günlerde bile alışveriş sürekliliği bizlere e-ticareti mantıklı kılmasına yeterli olmaktadır.

garanti bankasi atmden telefon guncellemeNumara güncelleme, genel olarak bankaların üst düzey güvenlik politikası uyguladığı işlemler arasındadır. Önceleri, Garanti BBVA Bankası da numara güncelleme işlemi için müşterilerini şubelerindeki müşteri temsilcilerine yönlendirmekteydi.

Son zamanlarda yaptığı yenilikler ile Garanti BBVA Telefon Güncelleme için güvenlik tedbirleri değişikliğine gitmiş ve şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemi gerçekleştirme olanağı sunmuştur.

Garanti BBVA Bankası kayıtlı cep telefonunuzu değiştirmek, yeni cep telefonu numaranızı güncellemek için sayfamızdaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası Telefon Numarası Değiştirme

Yapılan operatör ya da telefon numarası değişikliğinde banka bunu fark edecek ve telefon numarasına bloke koyacaktır.

Garanti BBVA Bankamatiğine kartınızı yerleştirdikten sonra şifreniz ile ana menüye ulaşabilirsiniz.

Ana Menü üzerinde ekranın sol en altta belirtilen “Tüm İşlemler” ile bir alt menüye ulaşılır ve “Diğer İşlemler” seçilerek devam edilir.

Birçok işlemin yapılabileceği bu menüde “Sim Kart Değişikliği Bildirimi” seçiniz. Bu menü içerisinde telefon numarasına koyulan bloke işlemi kaldırılır.

Kartınızın blokesinin kaldırılmasının ardından “Ana Menü”, “Tüm İşlemler”, “Diğer İşlemler” yönlendirmesini takip ederek numara güncellemesi yapabileceğiniz sayfaya ulaşınız.

“Diğer İşlemler” menüsü içinde bulunan “E-Posta ve Telefon Numarası İşlemleri” menüsü içine girildiğinde “Telefon Numarası Güncelleme” açılır “Cep Telefonu” seçilir ve en son ekranda “İletişim Numarası Tanımlama” ile devam edilir.

Ekranın altında bulunan “Yeni Numara Tanımlama” seçeneği ile yeni numaranızı tanımlayabilir ve işlemi sonlandırabilirsiniz.

Aynı işlemleri 444 0 333 Garanti BBVA Telefon Bankacılığını arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile gerçekleştireceğiniz görüşme sonrası yapabilirsiniz. Görüşme sırasında yetkilinin tarafınıza güvenlik amaçlı soracağı sorulara doğru cevap vermeniz gerekmektedir.

Yorumlar

  1. Avatar Ahmet altındiş Mayıs 6, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 6, 2021

Yorum Yaz