Halkbank EFT Saatleri

 

Şirketler baz alındığında Eft hayatımızda büyük bir önem taşıyor. Günlük yaşamdan iş hayatına kadar her zaman anında ihtiyaç duyulan para dolayısıyla internet bankacılığı üzerinden para göndermek oldukça kolaydır. Merkez Bankası, Karşı Banka, Menkul Kıymet Borsası işlem saatleri için 08.00-16.30 saatlerinde Eft yapmak mümkündür.

İleri saatli Eft yapmak için işlem saati 24 saattir. Saat 16.30’dan sonra yapılan EFT işlemleri ertesi gün mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Hafta sonları Eft işlemi gerçekleştirilmediği için hafta içi yapılan Eft’lerde ise saate dikkat etmek gereklidir. Belirlenen saatler mesai saatlerini kapsamaktadır. Bu nedenle mesai saatleri dışında yapılan Eft işlemleri ertesi gün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

Halkbank EFT Hesaba Ne Zaman Geçiyor?

Halkbank EFt işlemlerinde öncelik mesai saatleridir. Mesai saatleri içinde gönderilen EFT işlemleri anında bir diğer hesaba aktarılır. Yoğunluk olduğu süre zarfında endişe duymanıza gerek yoktur. Mesai saatleri içinde yapılan EFT işlemleri 5 dakikadan fazla sürede hesaba aktarılabilir. En geç 30 dakika içinde EFT işlemi tamamlanmış olacaktır.

Herhangi bir EFT işleminde aksi bir durum olduğunda banka iletişim hattı ile görüşerek anında EFT işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Yaklaşık 5-30 dakika içinde EFT işlemi gerçekleştirilmesi doğaldır. Müşteri temsilcisinin belirttiği saatlerde EFT işlemi gerçekleşmezse sistem sorunu ile karşılaşılabilir. Bu durumda şube üzerinden EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Hafta Sonu EFT İşlemi Yapılıyor Mu?

halkbank esnaf kefalet kredileri halkbank esnaf kefalet kredi alma 1Hafta sonu günlerinde EFT işlemi gerçekleştirilmez. Hafta içi belirlenen mesai saatleri; 08.00-16.30 olarak belirlenmiş olup mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri, kişinin hesabına ertesi gün mesai saatlerinde geçmiş olacaktır. 5 dakika bile gecikme yaşansa banka EFT işlemini ertesi güne bırakır. Cumartesi ve Pazar günleri yapılan EFT işlemleri Pazartesi ilk mesai saatinde gerçekleştirilir.

Halkbank Dışında Bir Başka Banka Hesabına Transfer Yapılır Mı?

Halkbank mobil bankacılık sistemi üzerinden iban veya hesap numarası kullanarak bir başka bankaya para transferi yapmak mümkündür. Transfer bölümünden alıcının İban bilgisini girerek göndermek istediğiniz para tutarını tuşlayarak para transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uluslararası banka hesap numarası olarak belirtilen İban numarası sayesinde her zaman EFT işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Halkbank bankacılık sistemi ile bir başka hesaba transfer yapabilir ve şube üzerinden EFT işlem ücretlerini de öğrenebilirsiniz.

Halkbank EFT Ücreti

Halkbank mobil internet bankacılığı sistemi üzerinden yapılan EFT işlemlerinde ödenmesi gereken tutar 4,29 TL iken Halkbank müşteri hizmetleri üzerinden yapmak istediğiniz EFT işlem ücreti 6,19 TL’dir. Düzenli yapılan EFT ücretleri 3,47 TL, şube içinden EFT işlem tutarı en az 65 TL’dir. Mesai saatleri dışında şube üzerinden yapılan EFT işlemleri daha fazla miktarlara sahip olabilir. Aynı zamanda bankanın düzenlediği mesai saatleri dışında nakit olarak yapacağınız EFT işlemlerinde mesai saati geçtiği için aynı gün içinde EFT işlemi gerçekleştirilemez.

Yorumlar

  1. Avatar Birol mutlu Kasım 16, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Kasım 17, 2021

Yorum Yaz