Halkbank Kartı Hesapla Eşleştirme Nasıl Yapılır?

Hesap açılımları sırasında gönderilen kartlar ile zaman zaman karşımıza sorunlar çıkabilmektedir. Daha önceden bunlar şubeye giderek müşteri hizmetleri yetkilisi ile çözüm yoluna kavuşurken gelişen teknoloji ve güvenlik önlemleri sayesinde işlemlerimizi telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak ya da online bankacılık, internet bankacılığı kullanarak sorunları giderebilmekteyiz.

Çip okuma hatası dışında fiziksel değişim gerekmeyen şifre blokesi, kartın kullanıma açılımı, Halkbank hesabını karta bağlama işlemleri bankaya gitmeden çözülebilmektedir.

Halkbank Hesabını Karta Tanımlama İşlemi Nasıl Yapılır?

halkbank karti hesapla eslestirme nasil yapilirhalkbank karti hesapla eslestirme nasil yapilir 1halkbank karti hesapla eslestirme nasil yapilir 3

Halkbank’a ait hesaplarımızı, banka tarafından gönderilen kartı bankamatiğe taktığımızda göremememiz durumunda yapmamız gereken işlemler şubeye gitmemizi gerektirmez.

Telefonumuza indirdiğimiz Halkbank mobil üzerinden ya da www.halkbank.com.tr internet bankacılığı üzerinden karşılaştığınız problemi giderebilirsiniz.

  • Halkbank mobil işlemler ana menüsü üzerinden ekranın sol en üst köşesinde bulunan 3lü çentik ile kayan menüyü açılır.
  • Karşımıza çıkan menü sıralaması içinden “Kartlar” menüsü seçilir.
  • Bu menüde karşımıza çıkan “Kredi Kartları” ve “Banka Kartları” seçeneklerinden “Banka Kartları” olanı seçilir.
  • Bir alt menüdeki seçeneklerden “Paraf Debit” seçeneği seçilerek işleme devam edilir.
  • Menü seçeneklerinde karşımıza çıkacak son ekran “Karta Hesap Bağlama/Silme” seçilir.
  • Açılan ekranda en altta bulunan “Karta Hesap Bağla” seçilerek devam edilir.
  • Bağlamak istediğimiz hesabı seçerek devam edilir ve onaylayarak işlem tamamlanmış olur.

Bankacılık sektörü 2020 yılında dünyayı vuran pandemi süreci ile temellerini attıkları mobil bankacılık anlayışının gelişmesi konusunda yeni adımlar atmışlar ve sektörün gidişatını değiştirecek gelişmeler sağlamıştır.

Gün geçtikçe bankalar bir alt kuruluş kurarak fiziki bankacılık anlayışını bir kenara bırakarak hem müşterileri şubeye gelme mecburiyetinden kurtararak kolaylık sağlamakta hem de personel gideri, şube gideri gibi masraflardan tasarruf ederek müşteriye daha ucuza hatta ücretsiz şekilde hizmetler sunmaktadırlar.

Diğer bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorum Yaz