İşcep Paycell Para Yükleme

Turkcell, alt kuruluşları ile ortak olarak tasarladığı yeni nesil ödeme yöntemi olan Paycell için her gün daha fazla kurum ile çalışmaktadır.

Ulaşılabilirliğin daha kolay olması açısından birçok banka ile para transferini ücretsiz hale getiren Paycell İş Bankası Mobil Bankacılık tarafından para gönderme yöntemi yazımda sizler için derledim.

Paycell karta nasıl para gönderilir?

Telefonumuzda bulunan İşbank Mobil’den ya da www.isbank.com.tr adresi üzerinden gireceğimiz internet bankacılığı sayfasına bilgilerimizi doğrulayarak giriş yapmalıyız. Ana sayfa üzerinde ekranın en üst sol köşesinde alt alta bulunan 3lü çizgiden sola açılır menüye ulaşmalıyız.

Karşımıza çıkacak seçenekler arasında “Para Aktarma” alt menüsü seçilir. Göndermek istediğimiz yer hesap olarak algılandığından ve başka bir kurum hesabı olduğundan “EFT” sekmesini seçmeliyiz. Ardından “Tanımsız Hesaba” seçeneği ile işleme devam ederiz.

Bir sonraki ekranda Alıcı Banka adını “Denizbank”, alıcı şube no “İstanbul” olarak aratmalıyız.

Şube Ara kısmına geldiğimizde ise arama motoruna “3276” ya da “Paycell” yazarak devam etmeliyiz. Alıcının girilmesi gereken hesap numarası bilgisi, göndermek istediğimiz kartın 16 haneli kart numarasıdır.

Son olarak, kartın alıcısının “Adı Soyadı” bilgileri ve göndermek istediğimiz tutarı TL cinsinden girdikten sonra bilgileri kontrol ederek, onaylayıp işlemi sonlandırırız.

iscep paycell para yuklemeBankalar, mobil bankacılık işlemlerini, müşteri güvenliği için, yapabilecekleri işlemleri kısıtlı olarak aktif etmektedir. EFT menüsünü seçtikten sonra Tanımsız Hesaba alt menüsüne geçişte bir hata ile karşılaşabiliriz.

“İşlem kısıtlama tercihiniz nedeniyle bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz” uyarısı almanız durumunda, yine ana menü ekranının en sol üst köşesinde bulunan 3lü çizgi kümesi ile sola kayan menüyü açarak “Başvurular” alt menüsüne ulaşabiliriz.

 

Açılan alt menü içinde en aşağıdaki seçenek olan “İşlem Kısıtlamaları” menüsü içine girerek “SINIRSIZ” işlem kısıtlaması ile devam eder ve işlemi onaylarız. Onaya müteakip, mobil bankacılık işlemi onayı için sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonu numaramıza bir SMS kodu gelecektir. Sistem kodu otomatik olarak tanımlanacaktır.

Kısıtlamanın kaldırılmasından sonra, işlemi kaldığımız yerden yukarıdaki talimatları uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

Paycell ile daha detaylı bilgiye ulaşmak için Paycell adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

Diğer banka ve bankacılık işlemleri ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorum Yaz