Yapılandırılmış Borç Bitince Kredi Kartı Kullanıma Açılır Mı?

Kredi kartları genellikle alışverişleri taksitlendirmek için kullanılır. Aynı zamanda bu tür ödeme araçları sayesinde internet ortamında yapılan alışverişlerin gerçekleştirilmesi de mümkündür. Günümüzde kredi kartı kullananların sayısı oldukça artmış durumdadır. Aynı zamanda kredi kartı kullananların borçlarının da artışı söz konusudur.

Günümüzde kredi kartlarının borçlarının asgarisini ödeyen ve tamamını ödeyemeyen büyük bir nüfus bulunur. Bunun yanında bazı insanlar ise maddi sorunlardan dolayı kredi kartlarının asgari ödeme tutarını dahi ödeyemezler. Bu nedenle ödemelerde sorunlar ortaya çıkar. Kişiler bu tür nedenlerden dolayı ödeme güçlüğü çeker hale gelirler. Bu amaçla yapılandırma ile borçların daha düşük meblağlar ile gerçekleştirilmesi ile kişinin borçlarını ödemesi konusunda kolaylıklar sağlanır.

Kredi Kartı Tekrar Nasıl Kullanıma Açılır?

Eğer kredi kartının borcunun tamamını düzenli olarak öderseniz ve ödemelerinizi aksatmazsanız bu durumda ödemelerinize bağlı olarak  ve kredi puanınıza bağlı olarak kredi kartınız yeniden açılabilir. Aynı zamanda ödemelerin bu şekilde tam zamanında yapılmaması kredi kartınızın kökten kapanmasına neden olur.kredi basvurusu neden reddedilir

Bu konuda bankalar müşterilerin ödemelerine ve geçmiş alışkanlıklarına bakarak karar verirler. Aynı zamanda bu tür yöntemlerin kullanılması aşamasında özellikle bankaların ödeme kanallarında yaptığı düzenlemeler sayesinde kredi kartlarında yapılandırma müşterinin elini ödeme anlamında güçlü kılar. Son zamanlarda ödemelerini düzenli yapan ve yapılandırma sonrasında da bu tür ödemelerini devam ettiren kişilerin kredi kartı yeniden kullanıma açılır.

Kredi Kartı Hangi Durumlarda Yeniden Açılmaz?

Eğer kredi kartı borçlarını tam zamanında ve gerektiği gibi ödemez iseniz, bu durumda kredi sicil puanınız düşer. Eğer ödemelerinizde meydana gelen gecikmeler artar ve 3 ya da 5 ay ödeme yapmaz iseniz bankalar alacaklarının peşine düşebilir. Günümüzde ödemelerin bu şekilde gerçekleştirilmesi bankaların bu konuda sizlere teklifler sunmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bu tür hizmetlerin sunumu ile birlikte kredi kartının limitinin yükseltilmesi de mümkündür.

Son zamanlarda çok sayıda insanın ödemelerinde ortaya çıkan aksamalar nedeni ile borçlu sayısı giderek artış göstermiştir. Aynı zamanda bu  tür ödemelerin gerçekleştirilmesi aşamasında bankalar ile görüşerek daha cazip ödeme koşulları ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer banka sizin ödeme sorunu yaşadığınıza ikna olur ise sizlere bu konuda kolaylıklar sunar.

Kredi Kartı Nasıl Yapılandırılır?

Eğer kredi kartlarının borçlarını ödemek noktasında sıkıntılar yaşıyor iseniz, bu konuda sizlere yardımcı olacak hususlar bulunur. Örneğin bankalar bu konuda sizlerin ödeme alışkanlıklarınıza bakarak toptan ödeme ya da parça parça ödeme seçeneklerini sunabilir.

Günümüzde birçok insan ödeme güçlüklerinin üstesinden gelmek ve aynı zamanda kredi skor puanının eksi olmaması için yapılandırma yoluna başvurur. Kredi sicil puanının düşmesi ve müşterilerin kara listeye düşmesi ileriki dönemde bankalardan ürün ve hizmet almak noktasında sıkıntıların yaşanması anlamına gelecektir. Bu nedenle ödemelerinizi yapamayacağınız durumlarda yapılandırma yapmak gerekebilir.

Yorumlar

  1. Avatar Gürbüz köse Kasım 17, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Kasım 17, 2021

Yorum Yaz