KYK Burs Kartıyla Taksitli Alışveriş Yapılır mı?

Üniversite öğrencilerinin burs/kredi talepleri 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerinin Burs ya da krediden faydalandırılmasına yönelik Kanun kararları ile değerlendirilmektedir.

Krediden/burstan, ön lisans öğrencileri, lisans okuyan öğrenciler, açık öğretimde okuyan öncelikli (anne ve babası her ikisi de ölü olan, şehit veya gazi çocuğu gibi) öğrenciler, ön lisans mezunu ancak lisans 3. sınıfına dikey geçiş sınavı ile öğrenimine ara vermeyen öğrenciler (hazırlık hariç), yüksek lisans öğrencileri (hazırlık hariç), vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler, lys sonucunda dallarında ilk 100 ile derece yapan öğrenciler, üniversite kontenjanından kuruma bildirisi gönderilenler, aynı zamanda milli olmuş amatör sporcu olarak okuyan öğrenciler, ikinci öğretim öğrencileri yararlanabilmektedir.

Bankkart Genç Nedir?

kyk burs kartiyla taksitli alisveris yapilir miKredi yurtlar kurumu Ziraat Bankası ile anlaşma sağlayarak kredi/burs kullanan genç öğrencileri bir çatı altında toplamıştır. “Bankkart Genç” adı altında 18 ile 26 yaş aralığındaki Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ya da öğrenim kredisi alan öğrencilere hizmet vermektedir.

Bankkart Genç başvurusunda bulunmak için GENC BANKKART yazıp 4747 numaralı telefona kısa mesaj göndermemiz yeterli olacaktır.

Şube üzerinden yapılan başvurular sırasında herhangi bir ek belge gereksinimi yoktur ve kabul görmesi halinde kart anında teslim edilir.

Bankkart tüm Ziraat Bankası bankamatiklerinde geçerli olduğu gibi, kamu bankası olan Vakıfbank ve Halk Bankası bankamatikleri üzerinden işlem yaparken ekstra ücret talep etmemektedir.

3 boyutlu güvenlik sistemini barındırır. GSM TL yükleme, para çekme, yatırma, EFT, havale gibi standart hesap üzerinden yapılacak birçok işlemi sağlayabilirsiniz.

Hesap bakiyenizi BAKIYE yazıp 4747 kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.

Temassız ödeme imkânı sunan Bankkart, yıllık kart aidatı alınmamaktadır.

Bankkart Genç ile Taksitli Alışveriş Yapılır Mı?

Bankaya yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması sonrasında hesabında para olmasa bile öğrenim kredisi devam ettiği sürece tanınan limitler doğrultusunda faizsiz ve masrafsız olarak alışveriş yapabilir.

Başvurular sadece şube üzerinden yapılmaktadır. Değerlendirme sonucu kısa mesaj ile bildirilmekte ve herhangi bir kart değişikliği gerekmemektedir.

Belirlenen limitler doğrultusunda anlaşmalı üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilir ve yapılan alışverişlerden puan kazanabilirsiniz.

Anlaşmalı üye işyerlerinin diğer avantajları ise kazanılan puanları harcama ve Bankkart Genç müşterilerine yapılan indirimlerdir.

Bankkart Genç başvuru şubeden yapılıyor ise kredi kartı özelliği açma talebinizi aynı anda yapabilirsiniz.

 

Yorumlar

  1. Avatar Efekan esmez Haziran 22, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Haziran 22, 2021

Yorum Yaz