Öğrenci İçin Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Banka Hangisidir?

Günümüzde özellikle üniversite öğrencilerinin her konuda olduğu gibi maddi konularda da yardıma ve desteğe ihtiyaçları oluyor. Tam bu noktada bankalar ve kredi kartlari devreye giriyor.

Yalnızca üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği seçenekler sayesinde öğrenciler, öğrencilik hayatı boyunca rahat bir nefes alabiliyor. Tüm bu imkanları sunan bankalar ve öğrencilerden istenilen evraklar ve bazı kriterler söz konusudur.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı 

ogrenci kredi karti veren bankalarBirçok banka üniversite öğrencilerinin eğitim giderleri başta olmak üzere belli başlı tüm harcamalarını kolaylıkla yapabileceği belirli limitlerde kredi kartı fırsatı sunuyor.

Maddi anlamda oldukça zor bir öğrencilik döneminde öğrenciler için oldukça önemli olan bu imkândan yararlanabilmek için ise belirli birkaç özellik dışında fazla da istenilen ve aranılan özellik bulunmuyor. Gelelim bankaların öğrenciler için vereceği kredi kartı için aranılan niteliklere..

Hangi Bankalar Öğrenciler İçin Kredi Kartı Veriyor?

Bilinen çoğu bankada aslında bu imkân mevcuttur. Fakat her öğrencinin başvurabileceği ve gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir banka hesabı ve kredi kartı belirli birkaç bankada daha uygun özellik ve avantajlarla sunuluyor. Akbank’ın öğrenciler için sunduğu kredi kartı; “Akbank Axess Exi26” adıyla tanımlanıyor.

Vakıfbank ‘ın öğrenciler için sunduğu kredi kartı; “Vakıfbank Like Card” olarak tanımlanıyor.

İş Bankası’nın öğrenciler için sunduğu kredi kartı; “İş Bankası İş’te Üniversiteli” olarak adlandırılıyor.

Ziraat Bankası’nın öğrenciler için hazırladığı kredi kartı; “Ziraat Bankası Bankkart Genç” olarak adlandırılıyor.

Garanti Bankası’nın öğrenciler için sunduğu kredi kartı; “Garanti Bankası Bonus Genç” olarak adlandırılıyor.

Denizbank’ın öğrenciler için sunduğu kredi kartı; “Denizbank D-Şarj Bonus” olarak adlandırılıyor.

TEB’in üniversite öğrencileri için özel olarak hazırladığı kredi kartı; ” TEB Üniversi TEB Kredi Kartı” olarak adlandırılıyor.

Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler için hazırladığı kredi kartı; “Yapı Kredi Play Kart” olarak adlandırılıyor.

QNB Finansbank’ın öğrenciler için sunduğu kredi kartı ise “QNB Finansbank CardFinans Go” olarak adlandırılıyor.

Tüm bu bankaların sunduğu avantaj ya da farklar kendi politikalarına göre değişkenlik gösterir.

Kredi Kartı Başvurularında Öğrencilerde Aranan Özellikler Nelerdir? 

Kredi kartı başvurularında öncelikle öğrencinin 18 ile 25 yaş aralığında olması gerekiyor. Öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi ya da ehliyet veya pasaport fotokopisi de kabul ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler yararlanabiliyor.

Öğrencinin okuldan veya e-devlet üzerinden alacağı öğrenci belgesi talep ediliyor. Son olarak da hazırlanan sözleşmeyi öğrencinin imzalaması gerekiyor. Bazı bankalarda ufak tefek farklılıklar olabiliyor. Fakat genel olarak istenilen belge ve bilgiler bu kadar basittir. Öğrenciler eğitim hayatı boyunca yalnızca bu kredi kartları için sunulan fırsatlar, eğitim ödemeleri, alışveriş, kitap vs için gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Bu alışverişlerde tıpkı diğer kredi kartları gibi puan ya da taksit özellikleri de bulunabiliyor.

 

Yorum Yaz