Paycell EFT Yaparak Para Yükleme

Paycell’in, bakiye yükleme konusunda hiçbir detay atlamadığını, ulaşılabilirlik açısından şehrin her noktasında bulunan mağaza zincirleri ile anlaşma sağladığını ve daha birçok detayı Paycell Nedir? makalemizde bahsetmiştik.

Belirli başlı bankalar ile anlaşma sağladığını belirten Paycell’e anlaşma dışındaki herhangi bir bankadan EFT yoluyla para gönderme imkânı yok mudur? Tabi ki mevzu bahis konu için çözümler üretilmiştir. Hesabınızın hangi bankada olursa olsun yazımızda belirttiğimiz yönlendirmeler ile Paycell Hesabınıza EFT yoluyla para yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Paycell EFT ile Para Gönderme

İnternet Bankacılığı, mobil bankacılık ya da bankamatikler üzerinden gerekli talimatları takip ederek “Para Transferleri”, “Tanımsız Hesaba EFT” seçeneklerine ulaşmalısınız.

Burada seçeceğiniz yöntem ve bankaların farklılığı açısından tarafımızdan kesin bir yönlendirme yapılamamaktadır.

EFT ekranına ulaşıldığında;

  • Banka Adı: Denizbank A.Ş. (134) (arama motoruna banka ismini veya banka kodunu yazabilirsiniz.),
  • Şehir: İstanbul,
  • Şube: Paycell (3276) (yine burada arama motorunu kullanarak işlem sağlayabilirsiniz.),
  • Alıcı: Paycell kart sahibinin adı soyadı,
  • Hesap Numarası: kullanılan sanal ya da fiziki kartın arkasında bulunan 16 haneli Paycell kart numarası girilmesi gerekmektedir.

paycell kart nedirYapılan transfer bir EFT para gönderme olarak algılandığından geçerli işlem saati içinde yapılması gerekmektedir. Mesai saati dışında kalan işlemleri talimat vererek yürütebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus; Paycell hesaplarının toplam 750 TL bakiye sınırının olmasıdır. Gönderilecek para hesap limitini aşması durumunda fazla olan miktar değil tüm işlem iptal edilerek, para gönderenin hesabına geri aktarılır.

Paycell kart bakiyesini mobil kanallar dışında; PKART BAKIYE Kartın son 4 hanesini, Turkcell hat aboneleri 2255’e, abone olmayanlar 0 532 752 22 55’e göndererek öğrenebilirler.

Bankamatik üzerinden Paycell kartınıza para yükleme hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Yorumlar

  1. Avatar Esin simila Haziran 24, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Haziran 24, 2021

Yorum Yaz