QNB Finansbank İninal Karta Para Gönderme

Yazımızda QNB Finansbank Mobil Bankacılık ile EFT yaparak İninal Karta Para Göndermenin yanı sıra, “İkamet ettiğim adresin yakınlarında QNB Finansbank Bankamatiği bulunuyor. ATM üzerinden para göndermem mümkün müdür?” Sorusu ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

QNB Finansbank hizmet ağını sürdürdüğü 4300 ATM ile hemen hemen toplumun ulaşabileceği her noktada hizmet vermektedir.

3Hal böyle olunca, rekabetin kol gezdiği ön ödemeli kartların anlaşma yapması için mantıklı hale gelmiştir. Bazı kurumlar yaygın ağı olan süpermarketler ile müşteriye ulaşmayı hedeflerken, bazıları ise teknoloji hedefleyerek para transferini ön plana çıkarmaktadır.

İninal karta para yüklemek için QNB Finansbank bankamatiklerinden direk hesap kartına para yükler gibi kartınızı taktıktan sonra belirlediğiniz şifreyi tuşlayarak “Para Yükleme” seçeneği üzerinden yükleme yapabilir, bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Mobil Bankacılık İninal Karta Para Gönderme

Telefon ya da tablet ile açacağınız QNB Finansbank Mobil uygulaması üzerinden ya da QNB Fİnans Bank İnternet Bankacılığı linki üzerinden Müşteri/T.C. Kimlik Numarası ve Şifre bilgilerini girerek sisteme giriş yapınız.

Daha sonra;

  • Ekranın sol üst köşesinde bulunan 3lü çizgi kümesi ile kayar menü açılır,
  • “Tüm İşlemler” ve ardından “Para Transferleri” alt menüsü seçilir,
  • Açılan menü içerisinde “Diğer Bankalara” seçeneğinden para transferi menüsüne ulaşılır,
  • EFT menüsü içerisinde ekranın üstünde bulunan seçeneklerden “IBAN’a EFT” seçilir ve transferin gerçekleşeceği kartın bilgiler ile devam edilir.
  • “Alıcı Adı Soyadı” kısmına İninal kart sahibinin bilgileri girilir,
  • “Alıcı IBAN” kısmına TR88 0011 1000 0000 0098 7265 91 yazılır ve “Devam” butonuna basılır,
  • Karşınıza çıkacak olan yeni ekranda transferin yapılmasını istediğiniz hesap seçilir,
  • İşlemin devamında tutar girişi yapılır ve “Açıklama” kısmına elinizde olan sanal veya fiziksel kartın arka tarafında bulunan 13 haneli kart numarası yazılır.
  • Onay kısmına geçildikten sonra girilen bilgiler kontrol edilerek işlem sonlandırılır.

İşlem sırasında alıcının hesap bakiyesi ve kullanılabilir transfer limiti kontrol edildikten sonra transferi gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Limit fazlası transfer işlemin iptaline ve paranın göndericiye geri iadesine sebep olacaktır.

Yorum Yaz