ÜniversiTEB Kart Nedir?

Ülkemizde, 34’ü mevduat bankası olmak üzere toplam 48 banka kurumu, 84 milyonu aşan nüfustan kendilerine pay çıkarmak adına, kişiye, ürüne ve sektöre özel kampanyalar düzenlerken zaman zamanda belirli bir kesimden müşteri portföyüne hitap etmeyi planlar.

Tekstil alışverişlerinde indirim yapan kartlar, kozmetik ürünlerinde indirim yapan kartlar, puan karşılığı uçuş mili veren kartlar gibi emeklilerin yararlanabileceği, çiftçinin yararlanabileceği, esnafın, kamu personelinin hatta öğrencilerin yararlanabileceği kartlar müşteri kazanımı açısından farklı kampanyalar düzenlenerek kullanıma sunulmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Nedir?

Kredi ya da kredi kartı başvurusunda tarafımızdan öncelikli istenen belge gelir belgesidir. Bazı banka kuruluşları üniversite öğrenimi gören öğrenciler için gelir belgesi olmadan verilebilen, üst düzey limitleri olmayan, belirli bir yaş sınırına kadar hitap eden, öğrencileri kampanyaları ile memnun edecek kredi kartı imkânı sunmaktadır.

Bu kartlar ortalama 1000-1500 TL limit ile kullanıma açılmaktadır. Geçimini ailesi tarafından sağlayan öğrenciler için zor zamanlarında yanında olmak ve para yönetimi konusunda bireye katkıda bulunmayı hedefleyerek programlanmıştır.

Kredi skorunda herhangi bir problem, puan düşüklüğü olmaması durumunda öğrenci kartı veren bankalara yapacağınız başvurular olumlu sonuçlanacaktır.

Bazı bankalar başvuru sırasında aile rızasını gösteren aynı zamanda bir nevi öğrenciye kefil olabilecek kişinin imzasını istemektedir.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar ile ilgili detaylı bilginin yer aldığı makalemizi incelemek için lütfen tıklayınız.

TEB Öğrenci Kredi Kartı

universiteb kart nedirYönetim kurallarında her banka kendi politikasını takip etmektedir. Teb bankası ÜnverisTEB adında kullanıma sunduğu kredi kartı başvurularında öğrenci olma şartı değil 25 yaşını doldurmamış olma şartını aramaktadır.

Başvurular, Cepteteb mobil uygulaması üzerinden veya Cepteteb internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.

Genç ya da öğrenci kartlarını standart kartlardan ayıran belli başlı özellikler bulunmaktadır. Teb bankasının üniversiTEB kart için sağladığı kart aidatının bulunmaması, verilen harcama sözlerine verilen para puan gibi ayrıcalıkları detaylarıyla birlikte yazımızda bulabilirsiniz.

ÜnversiTEB Kart Avantajları

Teb bankasının 25 yaş altı kişilere sunduğu kredi kartının kişiye özel birden fazla cezbedici kampanyaları vardır. Çoğu bankanı belirlemiş olduğu standart kart aidatı almamanın yanında çizgisini farklılaştıran detaylar da ön plana çıkmaktadır.

Dikkat çeken en önemli hususlardan birisi kart açıldıktan sonraki yapacağın ilk 100 TL lik alışveriş sonrası 50 TL bonus kazandırmasıdır.

Kazandırılan bonuslar bunlarla da sınırlı değildir. Harcama sözüne ekstra bonus başlığı altında topladığı bir kampanya bulunmaktadır. Ekstra bonus kampanyasında son 6 içinde 2 kere gecikme yaşamamış müşterilere, verilen taahhüt toplam limitin %70 inden fazla olmaması şartı ile, 250 TL ile 5000 TL arası vereceğiniz alışveriş sözünüze (taahhüdüne) %10 bonus kazandırmaktadır.

ÜniversiTEB kartı ile yapılacak olan 250 TL üstü alışveriş sonrasında App Store, Apple Music, iTunes, Netflix, Google Play, Microsoft Store, fizy, Spotify, Youtube Premium, Deezer, GoDaddy, LinkedIn, BluTV, Bein Connect, XBOX ve S Sport Plus platformları üzerinde alınan üyelik işlemlerinde %50 indirim uygulanır.

Restoran harcamalarına ek %10 bonus verilmektedir.

Gençlerinde mevduat sahibi olabileceklerini unutmadan yüksek faiz oranları uygulanarak birikim şansı sunmakta ve CepteTeb uygulaması üzerinden yapılan EFT/Havale gibi para transferi işlemlerine ücret talep etmemektedir.

6 kıta üzerinde anlaşmış olduğu bankalar sayesinde 50 binin üzerindeki bankamatikten ücretsiz para çekme ve yatırma işlemi sağlamaktadır.

Genç/öğrenci kartından beklentilerinizi belirledikten sonra yukarıda linkini verdiğimiz Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar adlı yazımız içinde bulunan kartları inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Avatar Yalçın köklü Kasım 17, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Kasım 17, 2021

Yorum Yaz