Vakıfbank EFT Saatleri

Para transfer işlemlerinde sıklıkla tercih edilen 2 yöntem EFT ve havale işlemleridir. EFT işlemi iki farklı bankaya ait hesaplar arasında para transfer işlemleri olarak tanımlanır. Elektronik fon transferi kısaca EFT işlemi farklı bankalar arasında transfere imkân sunan bankacılık işlemidir.

1992 yılında TCMB kontrolünde devreye sokulan EFT günümüzde en sık kullanılan bankacılık işlemlerinin başında gelir. TL transferine imkân veren EFT işlemi  gönderilecek para miktarına göre bankalar tarafından belli kesintiler yapılır.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Para transfer işlemlerine imkan veren EFT işlemini birçok kanal kullanılarak gerçekleştirmek mümkündür. Banka şubelerinde müşteri temsilcisi aracılığıyla, mobil ve internet bankacılığından veya banka ATM’lerinden EFT işlemini gerçekleştirmek mümkündür. 26 haneden oluşan IBAN numarası veya şube ve hesap numarası ile beraber ad soyad yazıldıktan sonra transfer edilmek istenen para miktarı belirtilerek talimat vermek mümkündür.

EFT işlemleri vadesiz farklı banka hesapları arasında para transferini mümkün hale getiriyor. Transferler sadece Türk lirası hesabından Türk lirası hesabına gerçekleştirilir. İşlemlerin tam ve hatasız olarak gerçekleştirilebilmesi için banka tarafından istenen tüm bilgilerin doğru ve tam olarak girilmesi gerekir. Aksi halde transfer işleminiz gerçekleştirilmez ve para geri hesabınıza aktarılır.

Vakıfbank EFT Ücret Ve Saatleri

vakifbank eft ucretleriTürkiye vakıflar Bankası Türk anonim ortaklığının kısaltması olan VakıfBank 1954 yılında kurulmuştur. Aktif büyüklük olarak Türkiye’nin 3. Büyük Bankasıdır.  VakıfBank hesapları üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri iş günlerinde 8.30-15.59 saatleri arasında geç EFT işlemleri ise iş günleri içerisinde 16.00-17.15 saatleri arasında yapılabilir. Bu saat dilimi dışında verilecek olan EFT talimatları bir sonraki iş gününde gerçekleştirmek üzere kayıt altına alınır.

VakıfBank EFT işlemlerini banka şubeleri, Vakıfbank internet bankacılığı, Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması, çağrı merkezi, ATM aracılığı ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Güncel EFT saat ve ücretleri işlem sırasında öğrenmeniz de mümkündür. EFT ücretleri transfer edilecek para miktarına göre ve kullanılacak olan EFT kanalına göre değişkenlik gösterir.

Düzenli EFT Talimatı

VakıfBank müşterilerine sunmuş olduğu düzenli EFT imkanı ile fatura, kira, Kredi ödemeleri gibi birçok işleme bankaya gitmeden veya herhangi bir işlem gerçekleştirmeden düzenli EFT talimatı ile gerçekleştirebilirsiniz. Belirleyeceğiniz tarih ve saatte gerçekleştirilmek üzere Vakıfbank tarafından talimatlarınız kaydedilerek işlemleriniz gerçekleştirilir. Unutma durumlarına karşı düzenli EFT talimatı ile mağduriyetlerin önüne geçmek mümkündür.

Gerçekleştirilecek olan EFT talimatlarını talimatı verdikten 5 ile 10 dakika sonra karşı tarafın hesabına belirtilen miktarda transfer işlemi gerçekleştirilir. Bankanın yoğunluk durumu bu transfer işlemlerinin bir miktar uzamasına neden olabilir. En fazla 30 dakika içerisinde EFT işlemleri gerçekleştirilir. Diğer tüm bankalarda olduğu gibi VakıfBank EFT saatleri hafta içi ve mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Resmi tatil günleri ve diğer saat dilimlerinde EFT işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

 

 

 

Yorum Yaz