Wise Transfer Para Transferi

Uluslararası ticaret ve ilişkilerin artması ile birlikte uluslararası para transferi konusundaki talepler de gün geçtikçe artmaktadır. Artan taleplere karşılık vermek isteyen kurum ve kuruluşlar müşterilerin tercih sebebi olabilmek için ucuza transfer, anında transfer gibi kampanyalar ile karşımıza çıkmaktadır.

Bankalar yurtdışı kuruluşlar ile yaptığı anlaşmalar ile taleplere karşılık verebilmektedir. Ancak işi ehline bırakmak isteyen müşteriler uluslararası para transferi konusunda profesyonelleşmiş, asıl işi bu olan kurumlar ile çalışmayı tercih etmektedirler.

wise transfer para transferi 1Transferwise Ne Demek?

Uluslararası para transferi konusunda sahada ki açığı gören bazı firmalar, sadece söz konusu sektörde uzmanlaşarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Wise dünya üzerinde 10 milyondan fazla kullanıcıya hitap ederken aylık ortalama 7 milyar doların üstünde işlem hacmine sahip bir uluslararası para gönderimi sağlayan firmadır.

Kullanıcılarına kendi dillerinde web sitesi ile hizmet verirken dünya üzerinde bulunan 14 ofisi bulunmaktadır.

Ucuz para transferi ile kullanıcılarına 1,5 milyar doların üstünde tasarruf sağladıklarını beyan etmektedirler.

Telefonunuza ios ve android aplikasyonları ile uygulama desteği vermektedir.

Wisetransfer internet sitesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Gönderi ucuzluğu konusunda kendine güveni tam olduğunu, sitesi üzerinde diğer kurumların gönderi sırasındaki ücret karşılaştırmasını yapma imkânı vererek ispatlamaktadır.

Transferwise (Wise) Komisyon Ücreti

Uluslararası para transferi sırasında karşımıza çıkan ek ödemeler müşterileri hesaplama sırasında karlı gibi göstermekte ancak giden para baz alındığında gönderim komisyonu ile birlikte gizli ödemelerinde ne kadar önemli olduğunu bize göstermektedir.

Hiçbir gizli ödeme talebinde bulunmayan Wise 1000 Euro gönderim sırasında ortalama 12,37 Euro işlem ücreti almaktadır.

Bünyesinde birçok döviz cinsi bulunan ve bünyesinde olmayan döviz kurları ile ilgili müşteri taleplerini direk alarak saha hakkında veri toplamakta ve yeniliğe, gelişime değer veren firmalar arasında olduğunu hissettirmektedir.

Firma ülkemizdeki güvenilirliğini, 6484 sayılı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından Elektronik Ödeme Hizmetleri Kuruluşu olarak yetkilendirilmesinden ve denetiminin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılmasından sağlamaktadır.

Firma gönderi işlemlerini 8 başlık altında toplamıştır.

 • Wise’a kaydolun,
 • Ne kadar transfer etmek istediğinizi girin,
 • Ne tür bir transfer yaptığınızı belirtin,
 • Bilgilerinizi doldurun,
 • Parayı kime gönderdiğinizi belirtin,
 • Transferinizin bilgilerini inceleyin,
 • Transfer türünüzü ve ödeme yönteminizi seçin,
 • Bu kadar!

Yorumlar

 1. Avatar Esat katabalçık Temmuz 6, 2021
  • Mustafa Eser Mustafa Eser Temmuz 11, 2021

Yorum Yaz