Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri

Elektronik fon transferi olarak isimlendirilen bu para gönderme yönteminde paranın farklı iki banka arasında gönderimi temin edilir. Aynı zamanda bu tür yöntemlerin sağlanması aşamasında güncel eft ya da geç eft olarak isimlendirilen yöntemler ön plana çıkar. Eğer gönderinizin hemen gitmesini istiyor iseniz güncel eft yapabilirsiniz. Eft işleminin belirli bir zamanda yapılmasını istiyor iseniz geç eft seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Eft işlem saatleri her bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle saat 5 gibi biter. Sabah 9 gibi başlayan eft işlemlerinin tamamlanması aşamasında yapı kredi bankasının en son 16:45 te son işlemleri yerine getirdiği bilinir. Bunun yanında eft işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında başarılı çözümlerin temini için bankalardan bilgi alabilirsiniz.

EFT Saatleri

Her bankanın eft saatleri değişiklik gösterir. Aynı bankadan aynı bankaya yapılan para gönderimlerinde kullanılan havale için belirli bir zaman dilimi bulunmaz. Fakat yapı kredi bankası ile yapılan gönderilerde bu işlemler için genellikle 09 ile 16:45 saatleri arasında işlem yapılır. Bunun yanında hafta sonları da eft yapmak mümkün değildir.

Günümüzde söz konusu yöntemlerin ön plana çıkması aşamasında aynı zamanda eft ile ilgili bu saat dilimlerine dikkat etmek gerekir. Eğer önemli bir gönderiniz var ise daha erken saatlerde bu işlemleri gerçekleştirerek işlem yapabilirsiniz. Günümüzde eft saatleri her bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte bu tür işlemlerin saat 17 gibi tamamlanması sağlanır.

Eft Ne Zaman Düşer?

yapi kredi otomatik odeme talimati nasil iptal edilir 2Eft düşmesi demek aynı zamanda gönderilerin karşı banka hesabına aktarılması demektir. Günümüzde eft ücretlerinin hesaba geçmesi en fazla 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşir. Fakat bazen bu tür işlemlerin tamamlanması aşamasında bekleyen işlemin çok olması nedeni ile işlemlerin bir müddet beklemesi durumu karşımıza çıkar.

Yine bu aşamada son yıllarda ön plana çıkan bir yöntem olarak FAST teknolojisi ile gönderilerin saniyeler içerisinde karşı hesaba gönderimi sağlanmış olur. Aynı zamanda bu tür teknolojiler kullanılarak da eft gönderilerinin tamamlanması da sağlanır. Günümüzde eft gönderimi aşamasında 1000 tl altı gönderilerde kullanılan bu yöntem sayesinde müşterilerin para gönderimi aşamasında beklentilerini karşılayan çözümler temin edilir.

Eft Ücretleri

Ücretlendirme aşamasında her bankanın farklı çözümleri bulunur. Bazı bankalar bu tür yöntemlerin ortaya konulması aşamasında kendi maaş müşterilerinden para almazlar. Bazı bankalar ise bu tür yöntemlerin temini aşamasında farklı kanallardan yapılan gönderiler için farklı ücretler alırlar. Sonuç olarak eft ücretlerinin belirlenmesi aşamasında müşterilerin durumu ve bankaların kendi hizmet koşulları etkiler.

Siz de bankaların eft saatleri ve eft ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu tür yöntemleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bankaların işlem ücretleri ve eft saatleri hakkında güncel bilgileri öğrenmek için internet sitelerine bakmak yeterlidir. Günümüzde her bankanın internet siteleri üzerinden bu tür güncel bilgiler bulunur.

 

 

Yorum Yaz