Yapı Kredi Bankası EFT ücretleri

Elektronik fon transferi işlemleri olarak bilinen EFT aynı zamanda farklı bankalar arasında para gönderimini ifade eder. Bunun yanında aynı bankanın farklı şubeleri arasında para gönderme işlemine ise havale adı verilir. Günümüzde havale işlemlerinde herhangi bir kesinti olmaz iken, EFT ücretlerinin bankaya ve müşteriye göre değişen özellikleri bulunur. Bu tür fon transferlerinin ücretlendirilmesi aşamasında her bankanın kendine özel ücretleri geçerlidir. Örneğin Vakıfbank EFT ücretlerinin alınması aşamasında farklı fiyatları sizlere sunarken, Garanti ya da Yapı Kredi bankası farklı fiyatlar ile ödemeleri gerçekleştirir.

Söz konusu yöntemlerin temini aşamasında hizmet veren internet bankaları sayesinde işlemlerin birkaç adımda tamamlanması mümkün olur. Bu aşamada yapı kredi bankası ile işlem yapanların dikkatini çeken bir husus olarak aynı zamanda yapı kredi bankası EFT ücretleri ön plana çıkar.

Yapı Kredi EFT Ücretleri Ne Kadardır?

yapi kredi bankasi eft ucretleriElektronik fon transferi olarak isimlendirilen bu işlem sırasında bankaların ücretleri yüksek değildir. Örneğin yapı kredi bankası kendi maaş müşterilerinden EFT işlemleri ile ilgili herhangi bir ücret almaz iken diğer müşteriler için 80 TL gönderim için 2 TL kadar bir ücret alınması durumu görülür. Aynı zamanda EFT ücretlerinde daha yüksek ücretlendirilmelerin ortaya çıkması aşamasında başarılı çözümler için internet bankacılık yöntemleri de kullanılır.

Örneğin Yapı kredi son zamanlarda ön plana çıkan kolay para transferi işlemleri ile dokunmadan karekod okutarak para göndermenize yardımcı olur. Aynı zamanda bu tür yöntemlerin kullanılması aşamasında başarılı çözümlerin temini için söz konusu yöntemleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde bankadan bankaya hızlı para gönderimi için kullanılan bir yöntem olan FAST yöntemi ile saniyeler sürmeden para transferi sağlanabilir.

Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı kredi bankasından yapılan ödemelerde 80 TL gönderme kadar alınan 2 TL sonraki aşamada katlanarak artış gösterir. Aynı zamanda bu tür ödemelerin gerçekleştirilmesi aşamasında hizmet almak için çeşitli kurumların EFT saatlerine dikkat etmek gerekir. Mesela havale için belirli bir saat dilimi olmaz iken EFT için saat 17’den sonra işlem yapmak mümkün olmaz. Bu nedenle müşterilerin işlemlerinin kaçırılması ve ödemelerin aksatılmaması için ödemelerin sonraki bir saatte yapılmaması gerekir.

Bu aşamada EFT ücretleri konusunda kendi müşterilerine çeşitli imkanlar sunan yapı kredi bankası sayesinde ödemelerini ya da maaşlarını bu bankadan alan çalışanların EFT ücretlerinden muaf olması durumu karşımıza çıkar. Özellikle son zamanlarda yüksek gönderiler aşamasında yüksek komisyon vermemek isteyen kişiler bu konuda bankaların fiyatlandırmalarına bakarak karar verirler. Siz de gerek EFT gönderisi gerekse de havale gönderimlerinde fiyatlandırmanın yanı sıra hızlı gönderi imkanlarının yerine getirilmesi aşamasında bu tür çözümleri tercih edebilirsiniz. Para göndermek için en nitelikli çözümlerin temini aşamasında ön plana çıkan bu tür bankalar aynı zamanda müşterilerin beğenisinin kazanılması aşamasında da önemli hizmetler sunar.

Yorum Yaz