Yapı Kredi Mobil Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Toplumun bilinçlenmesi ve e-mail kullanımının artması ile adreslere dağıtılan evrakların birçoğu iptal edilmiştir. Deyimi yerindeyse posta kutusu tarihe karışmaktadır. Aylık faturalar ve gelen tebligatlar dışında neredeyse tüm bildirimler mail yolu ile yapılmaktadır.

Bu durum ağaç kesimini engelleyerek doğaya, kâğıt ve dağıtım maliyetlerini azaltarak kuruma, anında haber almayı sağlayarak ve evrakın kayıp olma riskinden kurtararak kullanıcıya çıkar sağlamaktadır.

Haber alma yöntemini E-posta yoluyla seçmiş olsanız da yapılacak herhangi bir tebligat size mektup yoluyla ulaştığından sisteme kayıtlı adres bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir.  İkamet değişimi söz konusu olduğuna bunu bankaya bildirmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası resmî web sitesinde, yapılan adres değişikliklerinin 15 gün içinde bildirilmemesi durumunda eski adrese yapılan tebligatların geçerli olduğunu beyan etmektedir.

Yapı Kredi Mobil Adres Güncellemenin birden fazla seçenek ile gerçekleştirilmektedir ve yazımızda tüm yolları sizler için araştırdık.

Yapı Kredi Mobil Adres Güncelleme

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı web adresi veya Yapı Kredi Mobil üzerinden kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra ulaşılan ana ekranın alt kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine ulaşılır. Bu menüde karşınıza çıkacak “Kişisel Ayarlar” seçilir ve “Bilgi “Güncelleme” ile devam edilir.

Güncelleme istediniz bilgi içeriğine tıklayarak alt kısımda bulunan “Güncelle” butonu ile işlemi sonlandırabilirsiniz.

Banka, işlem sonunda sizden kayıtlı cep telefonu numarasına gönderdiği SMS doğrulama kodunu tuşlamanızı isteyecektir.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı Adres Güncelleme

yapi kredi mobil adres degisikligi nasil yapilir 1Cep telefonu veya sabit telefon üzerinden arayacağınız 444 0 444 numaralı telefon ile telesekreterin verdiği talimatlar doğrultusunda tuşlama yaparak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz. Güncellemek istediğiniz ikamet, e-posta adresini buradan değiştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde sisteme kayıtlı telefon numarası güncellemesi yapılamamaktadır. İşlem sırasında bilgi güvenliği için müşteri hizmetleri yetkilisinin size soracağı sorulara doğru yanıt vermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankamatikten Adres Güncelleme

En yakın Yapı Kredi ATM’si üzerinden şifrenizi girmenizden sonra ekranda çıkan diğer işlemler menüsü içinde bulunan kişisel bilgiler ekranına ulaşılır. Bilgi güncellemek için tuşlar üzerinde yazan harflere basılarak yeni adres sisteme kayıt edilir. Yeni nesil bankamatiklerde ekranlar dokunmatik olduğundan ekrandaki klavye üzerinden işlem yapılır. İşlem sonunda sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonuna gelen SMS ile onaylanması istenmektedir.

Yapı Kredi Şubesinden Adres Güncelleme

Tercih sıralamasında her ne kadar fiziki bankacılık gün geçtikçe geriye gitse de bazı durumlar için mecburi çözüm olarak kalmıştır. Online işlemlerin gerçekleştirilemediği zamanlarda hesap sahibinin en yakın banka şubesine giderek müşteri temsilcisi ile yürüteceği işlem sonucunda adresini güncelleyebilir.

Online Bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorumlar

  1. Avatar Rüstem karakaçan Mayıs 19, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 20, 2021

Yorum Yaz