Yapı Kredi Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Gün geçmiyor ki gelişen teknoloji hayatımızı kolaylaştıracak bir dokunuş yapmasın…  Otomatik fatura ödeme talimatı, dijital zamanlama programları, hatırlatıcılar gibi işleyiş gösteren, belirli bir zaman dilimi içerisine sığdırmamız gereken fiili bizim yerimize yapan ya da unutmamızı engelleyen işletim sistemleridir.

Yoğun tempolu çalışan kişiler için biçilmiş kaftan olan otomatik ödeme talimatı, insanları yatırılması unutularak kesintiye uğrayacak hizmetin fahiş açma/kapama bedelinden kurtarmaktadır. Hayatını belirli bir standarda göre itham ettiren kişiler, verdiği otomatik ödeme talimatları ile fatura takibi yükünden kurtulmaktadır.

Otomatik Ödeme Talimatı veren müşterilerin, faturalarına ödeme yapılabilmesi için faturanın son ödeme günü saat 19:00’a kadar hesaplarında yeterli bakiye bulundurması gerekmektedir.

Bankaların verilecek otomatik ödeme talimatlarına karşılık olarak müşterilerin yararlanabileceği 100 TL ye varan para puan hakkı kazanma gibi kampanyaları bulunmaktadır.

Yapı Kredi Mobil Otomatik Ödeme Talimatı İptali Nasıl Yapılır?

Fatura ödeme talimatları çok iyi takip edilmesi gereken bir husustur. Örneğin değişen bir telefon numarası veya ikamet değişimi gibi işlemlerde başkasının faturasını ödeme gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı linki üzerinden veya cep telefonu, tablet gibi Yapı Kredi Mobil aplikasyonu kurulu cihaz üzerinden kullanıcı bilgileri ve şifre ile giriş yapınız.

Ekranın en üst sol köşesinde bulunan buton üzerinden kayar menü açılır ve “Ödemeler” alt menüsüne ulaşılır.

yapi kredi otomatik odeme talimati nasil iptal edilir 1 “Otomatik Ödeme Talimatlarım” seçilerek banka sistemine kayıt ettiğiniz otomatik ödeme talimatlarına ulaşabilirsiniz.

Karşımıza çıkan faturaya ait bilgilerden iptal edilecek ya da güncelleme yapılacak fatura seçilir ve “Fatura Sorgula”, “Talimat Güncele”, “Talimat İptal” butonları içinden yapacağımız işleme ait buton seçilir.

Son ekranda işlemi onaylamanızdan sonra Yapı Kredi Online Otomatik Ödeme Talimatı İptal işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Banka ve mobil bankacılık işlemleriniz ile ilgili sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum Yaz