Ziraat Bankası E-mail Güncelleme

Banka bilgileri konusunda telefon numarasının önemi tartışılmaz en üst safhada bulunmaktadır. Yapılan işlemler sırasında telefonunuza gelecek olan onay mesajı, telefon numarası değişikliğinin banka şubesi dışında herhangi bir kanaldan güncelleme yapılamaması durumu ortaya çıkarmıştır.

Bankaların kişisel bilgi paylaşımı yapmalarının bir diğer yolu da e-posta göndermektir. Ziraat Bankası Mobil E-mail Güncelleme hizmeti sunmaktadır. Banka reklamlarının, kampanyalarının ya da bilgilendirme mesajlarının gönderildiği her ne kadar kişiye özel gözükse de bir güvenlik unsuru taşımamakta ve işlem devamlılığı sağlamamaktadır.

Ziraat Bankası E-posta Güncelleme

ziraat bankasi e mail guncelleme

Kişisel E-mail adresinin değişmesi durumunda, yeni adresi sisteme kayıt işlemi için şubeye başvuru zorunluluğumuz yoktur. Bankamatikler, telefon bankacılığı, internet şubesi veya mobil bankacılık ile güncelleme işlemini sağlayabiliriz.

Yazımda Ziraat Bankası Mobil E-posta güncelleme işlemi ile ilgili detayları derledim.

Mobil kanallara Telefon, tablet cihazınıza Ziraat Mobil’ i yükleyerek ya da Ziraat İnternet Bankacılığı linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Uygulama açılışında tarafınızdan istenen bilgileri ve telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu girmeliyiz.

Ekranın en sağ alt köşesinde bulunan “Menü” sekmesinden alt menüye ulaşılır ve bir sonraki ekranda “Profil ve Ayarlar” seçilir.

“Profil ve Ayarlar” alt menüsü içinde “İletişim Bilgilerim” güncelleme sayfasına girilir ve güncellenecek bilgilerden “E-Posta” seçilerek devam edilir.

Bir sonraki sayfada öncelikle “+E-Posta Ekleme” butonu ile yeni mail adresi kaydedilir. Bir önceki ekrana geri dönülerek kayıtlı olan mail adresleri içinde çıkarmak istediğimiz varsa söz konusu adres üzerine tıklandığında “E-Posta Kaldır” seçeneğinden çıkarılır.

Sisteme birden fazla mail adresi kayıt etmemiz de mümkündür. Bu gibi durumlarda iletişim E-Posta adresinin hangisi olacağını yine kayıtlı mail adreslerini gösterir sayfada iken belirlemek istediğimiz mail adresi içine girerek seçim yapabiliriz.

Sormak istediğiniz mobil bankacılık ile ilgili tüm sorularınızı yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorum Yaz