Ziraat Bankası Eft Saatleri

Ziraat Bankası, kuruluş amacı olarak müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir ve aldığı kararlarla, sistemine dahil ettiği yeniliklerle, müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır. AR-GE konusunda analizlerini iyi yapıp, günün teknolojilerinden faydalanarak attığı adımlar ile fiziki bankacılığın yanında mobil ve internet bankacılığında ülkemizin öncü bankalarından biri olmasını sağlamıştır.

Online bankacılık müşterilerinin en sık kullandığı işlemlerden biri para transferidir. Para transferi, Eft ve Havale olmak üzere iki farklı yolla yapılmaktadır. Havale, aynı banka içinde yapılan işlemlere denir ve saat sınırlaması yoktur.

Eft, banka müşterisinin başka bir banka müşterisi hesabına gönderimine denir. Havale gibi günün her saati gönderim sağlanamaz. Yapılan transfer işlemi önce bankanın havuz denilen sistemine düşer, gerekli incelemelerin yapılmasının ardından transfer ile herhangi bir sorun olmaması durumunda alıcı hesaba gönderimi sağlanır.

Transferin gerçekleşmesi ile alıcı hesaba ulaşmasının aynı gün içerisinde olması için bankanın mesai saatleri içerisinde olması gerekmektedir. Mesai saatleri dışında yapılan gönderiler, gerekli incelemelerin yapılamadığından dolayı bir sonraki iş günü içerisinde hesaba geçecektir.

Transfer işlemlerinde cumartesi ve pazar günleri iş günü olarak kabul edilmemekte, Cuma mesai saatinden sonraki yapılan Eft işlemi pazartesi günü mesai başlangıcı ile hesaba geçmektedir.

Ziraat Bankası Saat Kaça Kadar Eft Yapılır?

ziraat bankasi traktor kredisi nasil alinir traktor icin kredi almaZiraat Bankasından başka bir bankaya para gönderimi için işlem sağlama saatleri 09:00 – 16:00 saatleri arasındadır. Belirtilen zaman aralığı dışında yapılan transfer bir sonraki iş günü saat 09:0’da işleme alınacaktır. Cuma günü saat 16:00 dan sonraki yapılan işlemin pazartesi günü saat 09:00 a kadar askıda kalacağını hatırlatmamızda fayda var.

Yarım gün çalışma olacak bir gün içerisinde yapılması istenen para transferi için geçerli olan mesai saatleri 09:00 – 11:00 arasıdır.

Ziraat Bankası Eft Kaç Dakikada Hesaba Geçer?

Ziraat bankası hesaplarından yapılan eft işlemlerinin yukarıda belirttiğimiz saatler içerisinde yapılması durumunda ortalama 3 ile 30 dakika arasına alıcı hesabına gönderimi sağlanır.

Mesai saatleri içerisinde yapılan transferlerin herhangi bir sebepten dolayı alıcı hesaba geçmemesi durumunda, işlem askıda kalmış demektir. Durumun takibi için en verimli cevap alma yöntemi 444 00 00 numarası üzerinden müşteri hizmetleri yetkilisi ile yapacağınız görüşme sonrası tarafınıza iletilir.

Eft işlemleri genellikle IBAN ile yapılır. Uzun rakamların yazılmasından dolayı farklı hesaba transferlerin gerçekleşmiş olması söz konusu olabilir. Yanlış para transferinde erken müdahalenin önemi büyüktür. Konu ile ilgili detaylı bilgiye Yanlış İbana Para Gönderdim Ne Yapabilirim? Adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası 2021 Yılı EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Bankalar para transferleri konusunda birçok farklı fiyat politikası belirlemektedir. Kimisi havale işleminden ücret almazken, eft işlemi için ücret talep eder. Kimisi maaş müşterilerine eft ve havaleyi ücretsiz gerçekleştirir. Kimisi belirli bir cironun üstünde çalışmasından dolayı herhangi bir ücret talep etmez.

Ziraat Bankası ile özel bir anlaşmanız yoksa 2021 yılı için eft işlemi sırasında ödeyeceğiniz ücretler aşağıdaki gibidir.

  • İnternet şubesi kullanarak yapılan transfer: 3,50 TL,
  • Mobil bankacılık kullanarak yapılan transfer: 2,50 TL,
  • Bankamatik üzerinden yapılan transfer: 7,00 TL,
  • Telefon bankacılığı üzerinden yapılan transfer işlemi: 5,00 TL olarak ücretlendirilmektedir.

 

Yorumlar

  1. Avatar SEVTAP Mayıs 20, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 20, 2021

Yorum Yaz