Ziraat Bankası En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Bankamatiklerin yaygınlaşması ne kadar fazla olarak gözükse de atm üzerinden işlem yapan kişi sayısı da bir o kadar fazla olmaktadır. Durumdan herkesin eşit şekilde faydalanabilmesi için yapılan bazı işlemlere sınırlandırma getirmeyi ortaya çıkarmıştır. Bu kuralların en başında gelen bankamatikten günlük olarak çekebileceğimiz nakit miktarıdır.

Ziraat Bankası Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir?

Ülkemizde 2020 yılının mart ayında başlayan pandemi süreci ile online işlemler her sektörde gelişme kaydetmiştir. Alışveriş, bankacılık, hizmet sektörleri fiziki temasın en aza indirgendiği bu kriz dönemini fırsata çevirmek için adeta bir yarış içerisine girmişlerdir.

Pandemi süreci öncesi bankamatik para çekme limitleri bankanın kendi belirlediği politika doğrultusunda 1.500 TL-2.500TL arası değişkenlik gösterebilirken 2020 mart ayı itibariyle alınan karar doğrultusunda Ziraat Bankası günlük para çekme limitini 5.000TL olarak belirlemiştir.

ziraat bankasi traktor kredisi nasil alinir traktor icin kredi almaBu parayı tek seferde almamız ya da parça parça çekmemiz sonucu değiştirmeyecektir. Kimi bankalar 24 saat içinde yapılan işlem hesabı tutarken Ziraat Bankası gün saatini baz almakta yani gece 00:00 da işlem limitini yenilemektedir.

Ziraat Bankası gibi devlet bankalarının müşterilerine tanıdığı bir özellikte, tüm devlet bankaları kartları ile istedikleri devlet bankası bankamatiği üzerinden ücretsiz işlem yapabilmektir. Bu işlem şu sıralar para çekme ve yatırma ile sınırlandırılmış olsa da yenilikler konusunda çalışmalar yapıldığı bildirilmiştir.

Bankamatikten Nasıl Daha Fazla Para Çekebilirim?

Para çekme limitinin yetmediği zamanlarda halk tarafından geliştirilen sistem, saat 23:55 gibi en üst limitten parayı çekmek ve saat 00:00 olup gün atladığında tekrar üst limitten para çekme hakkımızı kullanabilmekti. Zamanında 1.500 TL gibi bir limit olduğunu düşünürsek bu işlem limiti zaman zaman yetmediği oluyordu.

Ayrı bir yol ise ailenizden birinin hesabına havale veya eft yaparak paramızı 2 veya duruma göre 3 ayrı hesaptan çekebiliriz.

Pandemi süreci sonrası ile şekillenecek olan dünya düzeni her alanda olduğu gibi bankacılık sektörü ile ilgili yeni kuralları ve düzenlemeleri beraberinde getirecektir.

Diğer banka ve bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorumlar

  1. Avatar Mithat gundi Temmuz 6, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Temmuz 11, 2021

Yorum Yaz