Ziraat Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

22.yüzyıl teknoloji konusunda her gün yeni çağ açılıp kapanmalarına şahit olmaktadır. Önceleri her işlem için banka şubesine gidip sıra beklemek zorunda iken günümüzde yüksek güvenlik gerektirenler hariç birçok işlemi cep telefonumuz, bilgisayarımız ya da neredeyse her semtte bulunan bankamatikler üzerinden gerçekleştirebilmekteyiz.

Artık birçok şeyin telefon hafızasına kayıt edildiği bir dönemde olsak ta, hafızamızda tutmamız gereken en önemli şeylerden biride şifrelerimizdir. Her kurumun kendine özgü şifreleme kombinasyonu olduğundan ve kullanılan programların fazlalığı sebebiyle birden fazla şifreyi hafızamızda tutmak durumunda kalmaktayız.

Kimi kurum ardışık sayı kabul etmezken kimi kurum ise küçük harf, büyük harf ve sayı kombinasyonu istemektedir. Bu metotlar tamamen kendi belirledikleri güvenlik politikasına bağlıdır.

Peki Ziraat Bankası Şifre Kilidi Kaldırma? problemine maruz kalacak bir durumda olsak ne yapmamız gerekir beraber inceleyelim.

ziraat hesabim kilitlendi nasil acabilirim 1

Ziraat Mobil Şifrem Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Şifrenin üst üste 3 defa yanlış girilmesinden sonra hesap güvenliği nedeniyle hesap kilitlenir. Bu duruma hesabı bloke etmekte denilir.

Bankamatik kartımız var ise en yakın ATM üzerinden “İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma” yönergelerini takip ederek önce hesap üzerindeki blokeyi kaldırmalı ardından kullanacağınız yeni bir şifre belirlemelisiniz.

Kartınızın bulunmaması durumunda 444 00 00 ve 0 850 220 00 00 numaralı telefonlar üzerinden Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile yapacağınız görüşme ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Görüşme sırasında Müşteri Hizmetleri Yetkilisi işlemi gerçekleştirirken kimlik doğrulama sebebi ile tarafınıza soracak olduğu güvenlik sorulara cevap vermenizi isteyecektir.

Telefon bankacılığı ile gerçekleştirilen işlemlerde yeni şifre belirlemeden önce teknik destekten bağlanıp bloke kaldırma yapılması gerekmektedir. Bloke kaldırma işleminin yapılmadığı zamanlarda hesap kilitli olarak gözüktüğünden yeni şifreyi kabul etmeyecektir.

Şifrelerin belirli bir harf ve sayı kombinasyonu ve türevlerinden oluşması şifre unutulması problemini bir nebze ortadan kaldırmaktadır.

Tüm mobil bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Hoşçakalın…

Yorumlar

  1. Avatar Ferda erdogan Eylül 25, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Eylül 28, 2021
    • Avatar Zulal Mart 3, 2022

Yorum Yaz