Ziraat Yatırım Hesabı Kapatma

Borsa, alım satım odaklı mal, menkul kıymet ve madenlerin satıcısının ve alıcısının bir araya gelmesini sağlayan kurumsal piyasalara verilen isimdir.

İlk borsa 1602 yılında Amsterdam’da Hisse Senetleri Borsası adı ile kurulmuştur.  Borsa işlemleri birbirine zincirleme olarak ilerlemektedir. Alınması istenen bir hisse senedi ancak satışını isteyen başka bir kullanıcı var olduğu sürece mümkündür, yani fonlar sonsuz değildir.

Borsa İstanbul 175 milyar dolar piyasa değeri ile dünyanın 32 sırasında yer almaktadır.

Akışın bu kadar yoğun ve hızlı olduğu bir piyasada tabi ki de birden fazla hisse senedi alım satımı yapabileceğiniz kanal karşımıza çıkmaktadır.

ziraat yatirim hesabi kapatma 1Ziraat Bankası, Zborsa adı ile fon, tahvil, hisse senedi alım satımı gibi işlemleri müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.

Hisse senedi değerleri belirli bir algoritma ile çalışmamaktadır. Yükselmesi umuduyla aldığınız bir kâğıt ani değer düşüşleri ile size zarar ettirmesi mümkündür. Ve zaman gelir, sizin bu serüvenden vazgeçmenize neden olabilir.

Peki, açtığınız borsa hesabı sonsuza kadar aktif olarak kalacak mı? Tabi ki de hayır.

Yazımızda Ziraat Bankası Borsa Hesabı Kapatma konusundaki detayları sizler için derledik.

Zborsa Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi linki üzerinden tarafınızdan istenilen giriş bilgilerini ve cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu girdikten sonra ana menü ekranına ulaşınız.

Ekranın sol tarafındaki seçeneklerden “Yatırım” Sekmesi ile devam ediniz.

Daha sonrasında açılan yeni sayfa üzerinde “Yatırım Hesaplarım” menüsü içerisine girilir.

Bir sonraki menüde, kapatmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayarak hesap detaylarına ulaşınız ve bilgileri tekrar kontrol ediniz. Zira yanlış bir hesap kapatmanın geri dönüşü pek mümkün olmamaktadır.

Hesap Detaylarının açıldığı menüde, sayfanın en altında, kırmızı buton halinde duran “Hesabı Kapat” seçilir ve bir sonraki ekranda “Kaydet” butonu ile işlem sonlandırılır.

Umarız sizin hesap kapatma işleminiz bir zarardan dolayı değil, başka bir platform üzerinden devam etmek için olur.

Hoşçakalın…

Yorumlar

  1. Avatar Serkan yaldız Mayıs 1, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 3, 2021
  2. Avatar Mehmet özüpak Haziran 20, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Haziran 20, 2021

Yorum Yaz