Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar – Gelir Belgesiz Kredi Alma

Değerli okurlarım…

Gün geçtikçe kendini yenileme yoluna giden bankalar, artık katı kuralları bir kenara bırakır esnek kurallar konusunda attığı adımları sıklaştırmıştır. Bunlardan biride Gelir Belgesiz Kredi Çekme olanakları dır. Her banka iç tüzükte kendi prosedürünü uyguluyor olsa da sundukları imkanlar ortalama aynı gibi gözükmektedir. Bu yazımda bankaların maaş bordrosuz kredi çekme yolunda izlediği prosedürleri inceledim.

Gelir Belgesiz Kredi Kullandıran Bankalar

Günümüzde herkes belirli bir gelir tablosuna sahip değildir. Kimi çalışan serbest meslek mensubu insanları, ev hanımları, öğrenciler veya sigortasız çalışan gibi geliri olmayan veya gelirini ispat yoluna gidemeyen bireylerinde ihtiyaçları olabileceğini, kredi kullanma ihtiyaçlarının doğabileceğini düşünerek atılan bu adım ülkemizde birçok kişiyi iyi yönde etkilemiştir.  

Bankaların büyük bir kısmı 60 ay vade ile 40.000 TL ye kadar kredi gelir belgesiz kredi kullanma imkânı sunmaktadır. Üstelik gelişen teknoloji ile çoğu zaman bankaya gitmeye gerek bile duyulmamaktadır. Kullanmak istediğimiz krediyi bankanın belirlediği kısa mesaj yolu ile ya da bankaların dijital platformlarda oluşturduğu mobil bankacılık, internet bankacılığı yolu ile kredimiz 5-10 dakika içerisinde hesabımıza aktarılmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Çekilen Bankalar

Kredi başvurusunda, başvuru yapacak kişinin reşit olmasından sonra istenen olmazsa olmazlar kredi skoru ve gelir belgesi idi. Bize verdiği parayı geri alabilme adına değerlendirdiği kriter, borcumuza sadık olduğumuzun belgesi kredi puanı ve ödeyebilme gücümüzün olup olmadığını belgeleyen gelir belgesi. Parasını haftalık veya günlük alan yevmiyeciler, bir kısım sigortasız çalışan işçi kısmı bu kriterleri karşılayamama sebebiyle başvurusu işleme dahi alınmamaktaydı. Bu durum insanları başkalarının üstüne kredi kullanmaya mecbur bırakmakta, gayri meşru bir şekilde kredi kullandıran firmaların doğmasına sebep vermekteydi. Mağdur kişileri ağına düşürmek isteyen dolandırıcılara da gün doğmuş oluyor, kredi kullandırma bahanesiyle insanları kurdukları tuzaklara çekerek mallarını ipotek ediyor, kullanım komisyonu adı altında aldıkları paralara el koyuyorlardı. 2020 yılında bankaların deri değiştirmesiyle kredi puanı iyi olan kişilerde belirli bir tutara kadar gelir belgesi şartını kaldırmıştır.

Maaş Bordrosuz Kredi Kullandıran Bankalar

2020 yılında kendilerini yenilemeleri ile gelir belgesi şartını kaldıran maaş bordrosuz kredi çekebileceğimiz bankalar;

gelir belgesiz kredi veren bankalar gelir belgesiz kredi alma 1

Her banka kendine ait prosedürleri uygulamaktadır. Kimi banka kendi müşterilerine kolaylık sağlarken, kimi banka yeni müşteri kazanımını ilke edinerek yeni müşteriye daha kolaylık sağlamaktadır. Ama yukarıda belirttiğim gibi hepsinin kırmızı çizgisi kredi notumuzun iyi olmasıdır.

 

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Çekme

Garanti Bankası, BBVA ortaklığı ndan sonra pazardaki değişiklikleri yakalama konusunda daha hızlı adımlar atar hale gelmiştir. Sicilinizin temiz olması ve başka herhangi bir kredi, kredi kartı borcunuzun olmaması durumunda Garanti BBVA Bankası 1,39 ila 1,99 oranları arasında değişen faiz oranları ile 100.000 TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır. Kullanılan kredinin 36 aya kadar ödeme imkânı vardır. Şubeye gitmeden kredi kullanma olanakları sunan Garanti BBVA Bankası yeniliklerini, kredi imkanlarını ve koşullarını öğrenmek ve kredi başvurusu yapmak için GARANTİ BBVA MOBİL BANKACILIK aplikasyonunu kullanabilir ya da Garanti BBVA İnternet Bankacılığı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Çekme

Akbank Kredi Notu riskli seviyede olmayan vatandaşlar için, parayı hesaba saniyeler içinde aktaran bir sistem ile çalışmaktadır. Akbank Direkt mobil aplikasyonu üzerinden yada Akbank İnternet Sitesi üzerinden yapacağımız 40.000 TL’ye kadar kredi başvurularını istediğimiz vade sayısına göre 1,49 ile 1,91 oranları arasında 3 ay ertelemeli olarak kullanabilmekteyiz.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Çekme

Ing Bank güncel faiz oranı 1,34 ten başlayan oranlarla 36 ay vade ile şubeye gitmeden kredi imkânı sunmaktadır. Aylık 736 TL taksitle 20.000TL kredi kullanabilmek için ING Bank İnternet Sitesi linkine tıklayıp başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Gireceğimiz aynı adresten istediğimiz diğer kredi tutarları hesaplamalarını alt başlık olan İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı sekmesini kullanarak yapabilmekteyiz.

Diğer bankaların kredi kullanımları ile ilgili detayları öğrenmek için lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

 

Yorumlar

  1. Avatar Hami altın Nisan 30, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Nisan 30, 2021

Yorum Yaz