Akbank İninal Karta Para Gönderme

1948 yılında pamuk üreticilerine finansman sağlamak adına açılan Akbank, 2017 yılına gelindiğinde Brand Finance tarafından hazırlanan Dünyanın En Değerli 500 Bankası araştırmasında 6. kez üst üste Türkiye’nin En Değerli Bankası unvanını almıştır.

Kazandığı unvanın getirilerini müşterilerine hissettirmek isteyen Akbank, hizmet hedefleyen yatırım ortaklıklarına kapılarını aralık bırakmaktadır.

akbank ininal karta para gondermeİninal kart “Bir Kredi Kartından Daha Fazlası” düşüncesini kuruluş amacı olarak benimsemiştir. Kısa zamanda kripto para borsası işlemlerini sistemine dahil etmesiyle amacına yönelik hizmet ettiğini kanıtlamıştır.

Anlaşma yaptığı Türkiye’nin sayılı büyüklükteki mağaza zincirleri ve bankamatikler üzerinden oturduğunuz mahalleden çıkmadan hatta mobil bankacılık para transferi ile yerinizden kalkmadan bakiye yükleme olanağı sunmaktadır.

Akbank İninal Karta Para Yükleme

Akbank Bankamatiklerini kullanarak İninal hesabınızın bakiyesini sorgulayabilir, para çekme yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Bankamatikten İninal Karta Para Yükleme için yapmanız gereken standart banka hesap kartı prosedürlerini uygulamaktır. Kartı takıp, şifrenizi girdikten sonraki ekranda gerekli yönlendirmeler karşınıza çıkacaktır.

Akbank Mobil İninal Karta Para Gönderme işlemini bir EFT olarak düşünebilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

  • Akbank Mobil aplikasyonu veya Akbank İnternet Şubesi linki üzerinden sistem bilgilerinizi girerek ana ekrana ulaşınız.
  • Ekranın alt tarafında bulunan “Para Gönder” sekmesi ile “Para Transferleri” menüsü karşınıza çıkacaktır.
  • “Başka Banka Hesabına (EFT)” adlı alt menüden işleme devam edilir.
  • Alıcı IBAN : TR 36 0004 6007 8988 8000 0693 61,
  • Alıcı Adı Soyadı : İninal Kart Sahibinin Adı Soyadı,
  • Açıklama : Fiziksel ya da sanal kartın arka yüzünde bulunan 13 haneli barkod numarası,
  • Tutar : Gönderilmek istenilen para miktarı yazılır ve onay ekranına geçilir.
  • Son ekranda girilen bilgiler kontrol edilerek işlem onaylanır.

Yükleme sırasında alıcı kişinin hesabının  “Kullanılabilir Limit” doğrultusunda işlem yapması gerekmektedir. Limit fazlası yapılan gönderme işlemleri sistem tarafından iptal edilir ve para geri iade olarak gönderilir.

 

Yorum Yaz