Banka Hesap Hareketleri Silme Nasıl Yapılır?

Mobil çağın getirisi olan bilgiye ulaşımdaki kolaylık hayatımız kolaylaştırdığı gibi zaman zaman da zora sokabilir. Banka hesabınız üzerinden yaptığınız bir işlemin bir daha karşınıza çıkmamasını isteyebilirsiniz.

Arama motorları üzerindeki analizler mobil bankacılık işlem hareketi silme nasıl yapılır? benzeri soruların bir hayli fazla olduğunu göstermektedir. Durum böyle olunca bizde sizler için konuyu hallice araştırıp, sizleri bilgilendirmek, varsa bir yolu sizlere göstermek istedik.

Bankalardan belirli bir hesap üzerinden yapılan alışveriş, para transferi, geçmiş hesap hareketleri internet bankacılığı üzerinden nasıl silinir? ATM ile banka hesap hareketleri temizleme,         hesap özeti silme başlıkları adı altında Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank dahil Türkiye’nin öncü bankalarının hepsi ile ilgili tüm detayları araştırdık.

Mobil Bankacılık Hesap Hareketi Silme Nasıl Yapılır?

Silmek istediğiniz hesap hareketi sizi zor duruma sokuyor ise ve konuya bir çözüm arıyor iseniz, çözümü hesap hareketi silme yöntemi ile bulamayacağınız kesindir.

banka hesap hareketleri silme nasil yapilirBankalar geliştirdikleri güvenlik politikası gereğince sistemden hiçbir kayıtın kaldırılmasına ve silinmesine izin vermemektedir. Hesabın açılmasından itibaren yapılan her kuruşluk giriş ve çıkış türü ne olursa olsun sistem üzerine kayıt edilmekte ve hiçbir kaide ile görünürlüğü engellenememektedir.

Sistem üzerindeki kayıtlar her bankanın kendi belirlediği zamanlama süresi olmasıyla beraber genel olarak 2 yıl online sistem ve banka üzerinde, 2 yıl ile 12 yıl arasındaki evraklar ve işlem hareketleri banka arşivinde saklanmaktadır.

2 yıldan sonraki hareketler, hesap sahibinin dilekçe ile talebi üzerine doküman olarak verilmektedir.

Yapılan para transferleri yanında, GSM TL yükleme, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, vergi ödemeleri, yapılan alışveriş bilgileri de sistemde kayıtlı muhafaza edilmektedir.

Makaleyi okuyan okurlarımız, geçmişe yönelik bir işlem ile ilgili araştırma içerisinde iseniz çözüm odaklı başka bir yol bulmanızı öneririm. İşlemin henüz gerçekleşmediği ve önlem amaçlı önceden araştırılması söz konusu ise işlemi kartsız olarak gerçekleştirme ve başka birinin hesabını kullanabilme ihtimaliniz de vardır.

Bizim size önerimiz, tüm detaylarına Paycell linkinden ulaşabileceğiniz bir hesap açmanız olacaktır. Paycell kart ile hesap sahipliği zorunluluğu olmadan belirli limitlere kadar fatura ve vergi ödemesi dahil birçok işlem yapabilirsiniz.

Sormak istediğiniz finans hakkındaki sorularınızı yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

Yorumlar

  1. Avatar Ceyda balseven Mayıs 12, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 12, 2021
  2. Avatar Esma Ocak 15, 2022
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Ocak 20, 2022
  3. Avatar Hamit Nisan 10, 2022
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Nisan 14, 2022

Yorum Yaz