Cebe Para Gönderme – Cep Telefonuna Havale

Hayatımızın hemen hemen her noktasına giren cep telefonları Gsm operatörlerinin desteği ile bankacılık sektörü, mobil ödeme gibi alanlarda da faaliyet gösterir olmuştur. Hesap kartı yanında bulunmayan, eft saati dışındaki bir zaman diliminde veya transferin kişisel banka hesabı yoluyla olmasını istemeyen kişiler için bankalar cep telefonuna para gönderme sistemini geliştirmişlerdir.

Cep Telefonuna Nasıl Para Gönderilir?

Cebe para gönderme işlemini sisteme dahil eden bankalar gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bazı bankalar gönderici kişinin hesabı üzerinden gönderilmesi ile sınırlandırsa da gönderici kişinin de hesaba ihtiyaç duymadan transfer yapabileceği bankalarda bulunmaktadır.

Transfer işlemi sırasında;

 •       Alıcının T.C. Kimlik Numarası,
 •       Alıcının Cep Telefonu Numarası,
 •       Gönderenin Cep Telefonu Numarası,
 •       Gönderilen Tutar Bilgisi,
 •       Gelen SMS Şifresi bilgileri gerekmektedir.

Cebe para gönderme işlemini 7/24 gerçekleştirebiliriz. Bankaların kendi izlediği prosedürlere göre farklılık gösterebilir olsa da genel itibarı ile gönderilen para 24 saat içinde çekilmez ise, para geri transfer edilir.

Vakıfbank Cebe Para Gönderme

Vakıfbank, cebe para gönderme işlemini, gönderici tarafın kendi müşterisi olma zorunluluğunu seçen bankalar arasında yer almaktadır. Transfer edilen para, herhangi bir Vakıfbank ATM’si üzerinden saat sınırlaması olmaksızın çekilebilir.

Gönderme işlemini Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı üzerinden Para Gönderme/Cebe Para Gönder sekmeleri üzerinden yapabileceğiniz para transferi sırasında gönderici;

 •       Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
 •       Alıcının Cep Telefonu Numarası,
 •       Gönderilmek istenilen tutar bilgilerini girdikten sonra para transferi gerçekleşmiş olur.

Gönderilen para ATM üzerinden kartsız işlemler menüsüne girerek;

 •       Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
 •       Alıcının Cep Telefonu Numarası,
 •       Gönderen Kişinin Cep Telefonu Numarası,
 •       Alıcının Cep Telefonuna Gelen SMS Şifre,
 •       Gönderilen Tutar Bilgisi girildikten sonra para çekilir.

Yapılan transfer 24 saat içinde çekilmezse işlem tutarı dahil edilmeden para hesaba geri gönderilir. Transferi kendimiz iptal etme durumu söz konusu olduğunda, transferi gerçekleştirirken açtığımız sekmeden ve çağrı merkezini arayarak iptal işlemini gerçekleştiririz. Transferin gönderici tarafından iptal edildiği işlemlerde banka üzerinden alınan işlem ücreti geri iade edilir. İşlem üst limiti Vakıfbank tarafından 500 TL olarak ve günlük 2, haftalık 4, aylık 6 işlem ile sınırlandırılmıştır.

İşbank Cebe Para Gönderme

İş bankası Cebe Havale adı altında müşterilerine cep telefonuna para transferi hizmeti sunmaktadır. Yapılan transfer 7/24 bankamatik üzerinden çekilebiliriz. İnternet şubesi üzerinden; Para Aktarma/ Havale/ Cebe Havale, bankamatikler üzerinden; Para Transferi/ Cebe Havale Gönderme, İşCep Mobil Bankacılık üzerinden; Para Aktarma/Havale/Cebe Havale sekmelerini takip ederek gönderme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Para transferi sırasında gönderici kişiye;

 •       Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
 •       Alıcının Cep Telefonu Numarası,
 •       Gönderilmek istenilen tutar bilgileri lazımdır.

Alıcı bankamatik üzerinden Kartsız İşlem/Para Çekme/Cebe Havale Para Çekme sekmeleri takip edilerek,

 •       Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
 •       Alıcının cep telefonu numarası,
 •       Gönderen kişinin cep telefonu numarası,
 •       Alıcının cep telefonuna gelen 8 haneli referans kodu,
 •       Gönderilen tutar bilgisi girildikten sonra para çekilir.

İş bankası yapılan işlemler için alıcıya herhangi bir kesinti uygulamamaktadır. 24 saat içinde sonlanmayan işlem, sistemsel olarak iptal edilir ve 3 saat içerisinde hesaba geri aktarılır. Hesaba geri aktarma işlemi sırasında işlem ücreti iade edilmez. İş Bankası Cebe Havale işlemini en fazla 500 TL ve günlük 2, haftalık 4, aylık 6 adet ile sınırlandırmıştır.

Yapı Kredi Bankası Cebe Para Gönderme

Yapı Kredi Para Cepte – Cebe Havale hizmeti ile hesap numarası, ıban bilgileri gibi detaylara gerek kalmadan para transfer işlemi gerçekleştirebiliriz. Para çekme işlemi sırasında zaman sınırlandırması olmadan istediğiniz Yapı Kredi Bankası Bankamatiği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderici için İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık üzerinden Para Transferleri/Cebe Havale sekmesi ile göndereceğimiz kişinin cep telefonu bilgisi ve tutar girerek parayı göndermiş oluruz.

Alıcı bankamatik üzerinden Kartsız İşlemler menüsü üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, gönderenin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası, cep telefonuna gelen güvenlik mesajı ve gönderilen tutarı girdikten sonra parayı çekebilir.

Paranın 24 saat içinde çekilmemesi ya da alıcının bilgileri 3 defa yanlış girilmesi durumunda para, işlem ücreti kesilerek gönderici hesabına geri aktarılır. 500 TL ile sınırlandırılan para gönderme işlemi günlük 2, haftalık 4, aylık 6 adet ile sınırlandırılmıştır.

Akbank Cebe Para Gönderme

Akbank yalnızca mobil bankacılık sistemi üzerinden sunduğu Cebe Havale işlemi için göndereceğiniz kişinin cep telefon numarasını ve tutarı girmeniz yeterli olacaktır. Tüm bankalar gibi saat sınırlaması olmayan transfer işlemi Akbank bankamatikleri üzerinden çekilebilir. Paranın 24 saat içinde çekilmemesi ya da alıcının bilgileri 3 defa yanlış girilmesi durumunda para, işlem ücreti kesilerek gönderici hesabına geri aktarılır. Günlük 1000 TL, haftalık 2000 TL, aylık 3000 TL ve işlem başına en fazla 500 TL para gönderme sınırı bulunmaktadır. Çekim sırasında bizden istenen Güvenlik Kodunu girmemiz gerekmektedir.

Garanti BBVA Cebe Para Gönderme

Garanti BBVA cep telefonuna para gönderme işlemi söz konusu olduğunda öncü banka olarak akla gelmektedir. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil kullanarak istediğiniz kişinin cep telefonuna 7/24 para transferi gerçekleştirebiliriz. Paranın 24 saat içinde çekilmemesi durumunda işlem ücreti kesilerek para, gönderici hesabına iade edilir.

cebe para gonderme cep telefonuna havale

Diğer bankacılık işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

Yorum Yaz