Ziraat Mobil Paycell Para Yükleme

Kuruluşu 15 Ağustos 1888 yılına dayanan Ziraat Bankası, müşteri memnuniyetini ilke edinişi ile beraber gelecek vaat eden her kuruluş ile anlaşma yoluna gitmektedir.

Kripto paraların, mobil cüzdanların gitgide artması ile finans ile ilgili tüm birimler sanal para kullanımı hakkında gerek ortaklık kurarak gerekse kendi bünyesindeki Ar-Ge birimleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Birçok kullanım kolaylığı ve avantaj sağlayan Paycell ortak hedefleri doğrultusunda Ziraat Bankası ile anlaşma sağlamıştır.

Ziraat Bankası Paycell Para Yükleme ile ilgili detayları yazımda bulabileceğiniz gibi Paycell hakkında tüm detaylara ulaşmak için Paycell Kart Nedir? Adlı makalemi inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bank Paycell Para Yükleme

Ziraat Bankası mobil bankacılık yollarını kullanarak Paycell’e para göndermenin İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık olarak iki yolu vardır. Giriş usulleri değişse de daha sonra izleyeceğimiz adımlar aynıdır.

ziraat mobil paycell para yukleme 1Telefona yüklemiş olduğumuz Ziraat Mobil ya da Ziraat Bankası Bireysel İnternet Bankacılığı linki üzerinden İlk satıra T.C. Kimlik Numarası/Müşteri Numarası İkinci Satıra tarafınızdan belirlenmiş olan İnternet Bankacılığı Şifresi girişi yapılarak Ana Menü Ekranına ulaşılır.

Yapacağımız işlemler EFT bazlı bir para Transferi olarak değerlendirildiğinden dolayı EFT işlemleri adımlarını takip ederiz. Ana menü üzerinde Sol Alt Köşede bulunan 3’lü çizgi kümesi üzerinden bir alt menüye geçerek karşımıza çıkan seçeneklerden “Para Transferleri” menüsüne ulaşılır ve “Başka Hesaba Transfer (Eft/Havale) seçeneği ile devam edilir.

4 aşama olarak karşımıza gelen transfer menüsünün ilk sayfasında sırasıyla “Yeni Bir Alıcı” ve “Hesap No ile” kısmı seçilmelidir. Ana menünün değişmesi ile beraber karşımıza gelecek olan “Alıcı Banka” kısmına “134-DENİZBANK A.Ş.” seçeneği, “Şube Seçimi” adlı arama motoruna “3276 – İSTANBUL – PAYCELL”, “Hesap No” kısmına parayı göndermek istediğimiz Paycell Hesabına ait 16 haneli kart numarasını ve son olarak “Ad Soyad” kısmına Paycell hesabının ait olduğu kişinin bilgilerini girmeliyiz.

2 nci sayfaya geçmeden önce ekranda bulunan “İBAN girişi yapmadan işlem yapmak istediğimi beyan ederim.” Adlı seçeneği aktif etmeliyiz.

Açılan 2 nci sayfa üzerinde birden farklı hesabımızın bulunması durumunda paranın transferini gerçekleştirmek istediğimiz hesabı seçerek diğer sayfaya geçeriz.

Bir sonraki sayfada transfer edilmek istenen tutar girilir.

4ncü sayfada işlemin yapılmasını istediğimiz özel bir zamanlama ya da eklemek istediğimiz bir açıklama varsa girilir. İşlemin onaylanması için girilen tüm bilgilerin kontrol edilebileceği “Onay Ekranı” gelir ve işlem onaylanır.

Hayatınızı kolaylaştıracak tüm Online Bankacılık ile ilgili sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Hoşçakalın…

 

Yorumlar

  1. Avatar mihrap Nisan 30, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Mayıs 1, 2021

Yorum Yaz