Garanti Bankasından İninal Karta Para Gönderme

Ön ödemeli kartlar, kredi kartı başvuruları onaylanmayan, aktif banka hesabı kullanmayan veya işlem kaydı bulunmasını istemeyen kişilerin imdadına yetişmektedir.

Çipli kart ve temassız ödeme özelliği dahil, kredi kartından alınabilecek tüm hizmetleri sunmaktadır. İninal kartı, standart kredi kartlarından ayıran en temel fark borçlanma ile değil de bakiye yükledikten sonra harcama yoluyla çalışma prensibine sahip olmasıdır.

Kuruluş olarak 2012 yılına dayanan İninal Kart adını yeni nesil ödeme platformu sloganı ile duyurmuştur ancak  yemek çeki olarak bilinen Multinet firması tarafından geliştirilmiştir.

Para yükleme konusunda birçok alternatif yöntem ile kullanıcıların hizmetine sunulmuş ve müşterilerinden tam not almıştır.

Yükleme sırasında, Garanti Paramatikler üzerinden standart hesap kartı para yüklemesi gibi işlem yapılmaktadır. Garanti Mobil İninal Karta Para Gönderme için belli başlı yönergeler izlemeniz gerekmektedir.

garanti bankasindan ininal karta para gondermeApple Store ve Google Play Store’den indirdiğiniz Garanti BBVA Mobil ile ya da Garanti İnternet Bankacılığı linkinden istenen bilgiler tuşlanarak sisteme giriş yapılır.

Ana menüde bulunan hesap bakiyenizi gösterir rakamlarında altındaki “Para Gönder” butonuna tıklanır.

Bir sonraki ekranda “IBAN’a Transfer (Havale/EFT) seçilir.

Transfer ekranı karşımıza çıktığında gireceğimiz bilgiler;

  • Alıcı IBAN No : TR 83 0006 2000 1190 0006 2940 29,
  • Alıcı İsim : Kart sahibinin Adı Soyadı,
  • Tutar : Göndermek istenilen tutar bilgisi,
  • Açıklama : Kullanılan sanal ya da fiziki kartın arkasında bulunan 13 haneli rakam boşluksuz olarak girilir.

Gerekli bilgileri doldurmamızdan sonra “DEVAM “butonu ile girdiğimiz bilgileri kontrol edeceğimiz son ekrana ulaşılır.

Bilgilerin doğruluğunu onaylamanıza müteakip ekranın en alt kısmında bulunan “ONAYLA” seçeneği ile işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Son ekran da bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeniz para transferi konusunda yaşanılabilecek aksaklıkları ortadan kaldıracaktır.

Hoşçakalın…

 

 

Yorum Yaz