Ziraat Banka Kartına Hesap Tanımlama – Virman Ekleme

Müşteri portföyünün genişlemesi ile online bankacılık yolunda adımlar atan kuruluşlar, birçok işlemi sistematik döngü içine sokmuşlardır. Sorunların artması ile müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi için çözümlerin daha ulaşır olması yönünde fikirler her gün karşımıza çıkmaktadır.

Zamanında telefon bankacılığı ile başlayan çözüm önerileri, yerini bankamatikler üzerinden işlem yapmaya bırakırken günümüzde online bankacılık işlemleri adı altında bulunduğumuz yerden ayrılmadan birçok işlemi gerçekleştirebilme şansı sunmaktadır.

Banka tarafından gönderilen kart, bağlı olduğu hesap ile tanımlı olmama problemi zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Bankamatikte kullanımı sırasında tanımlı olmayan hesaplar için şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır.

Yazımda Ziraat Bankası kartını hesaba bağlama işlemi nasıl yapılır? sorusunun çözümlerinden bahsettim.

Ziraat Bankası Kartı Hesapla Eşleştirme Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık ana menüsü üzerine ulaşım sağlamak için Ziraat mobil veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı linki ile doğrulama bilgilerini girerek sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen SMS i kullanmanız gerekmektedir.

Açılan ana sayfa üzerinde ekranın en sağ alt köşesinde bulunan 3lü çizgi kümesi ile kayar menüye ulaşılır ve ardından “Kartlarım” alt menüsüne girilir.

“Banka Kartlarım” sekmesine ulaşıldıktan sonra karşımıza çıkacak olan ekrandaki bilgiler, banka üzerinde bulunan hesaplarımıza ait olan bilgilerdir. Bankada birden fazla hesabımızın bulunması durumunda karta bağlamak istediğimiz hesap seçilerek devam edilmelidir.

ziraat banka kartina hesap tanimlama virman ekleme

Hesap bilgileri içine ulaşıldığında sayfanın alt tarafında bulunan “Kart Ayarları” seçilmelidir. Bir sonraki seçeceğimiz “Hesap Ekleme/Çıkarma” olmalıdır. Açılan alt menüde “Hesap Tipi” seçeneklerinden “Virman Hesap” seçilir ve işleme devam edilir. Karşımıza çıkacak son ekranda bilgiler kontrol edilerek işlem onaylanır.

Bu işlemler Döviz, Altın hesabı kullananların, hesaplarını banka kartlarından kontrol edebilmeleri için de gereklidir.

Halkbank hesabını karta tanımlama ile ilgili işlem detayları için lütfen tıklayınız.

Diğer online bankacılık işlemleri ile ilgili sorularınızı lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

Yorum Yaz