18 Yaşından Küçükler İnternet Alışverişinde Kendi Adını Kullanabilir Mi?

18 yaşından küçük bireyler online olarak alışveriş yapabilir. Ödemelerini bir büyüğünün kartıyla veya kapıda ödeme yöntemiyle yapması gerekir. Siparişi tamamlarken alıcı olarak kendi adını vermesinde herhangi bir sorun çıkmaz.

 Çoğu zaman 18 yaş üstü bireylerin kartı ile alışveriş yapıldığı esnada sorulan online işlemde kart sahibi adı soyadı kısmını kartın sahibine yönelik doldurarak, alışverişi tamamlarken 18 yaş altı bireyin kendi adını vermesinde bir problem oluşmamaktadır. Sonuç olarak alıcı kısma isim yazmanız ile yaşınızın bir bağlantısı bulunmadığı için ürünleri teslim alacak kişi kendi adını yazabilir. 

18 Yaş Altı Online Alışveriş Yapabilir Mi?

 Çoğu site kuralları gereği 18 yaş altına satış yapmayan bazı siteler vardır. Fakat her site sadece ödeme esnasındaki kişinin kart bilgilerini önemsediği için yaş ile online alışveriş yapamama kısıtlaması yoktur. Alışveriş yapılacak siteye üyelik açarak dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve alışveriş sonunda ürünlerinizi kendiniz teslim alabilirsiniz. 

Tek dikkat edilmesi gereken şey ödeme kısmıdır. Ödeme yöntemi kartla olacaksa 18 yaş üstü bireyin kartı yardımıyla ödeme yapabilir veya kapıda ödeme olarak kendiniz alışveriş harcamanızı ödeyebilirsiniz. Yasal sitelerden alışveriş yapmak üyelik kaydı oluşturmanız şarttır. 

Online Alışverişler Ne Kadar Güvenlidir? 

Online alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yapmak çoğu kişinin kolayına gittiği için her zaman alışverişin alternatif seçenekleri arasında yer alır. Özellikle son dönemde artan online alışveriş sitelerindeki harcamaların temel kaynağı kolaylık ve rahatlıktır. Mağazaya gitmeden talep ettiğiniz her ürünün kapınıza gelmesi oldukça kolaylık sağladığı için online alışveriş tercih etmek de rahatlığı sağlar. 

18 yasindan kucukler internet alisverisinde kendi adini kullanabilir mi

Ödeme sisteminde kart bilgilerinizin güvenlik sistemi ile kontrol altında tutularak herhangi bir yerde paylaşılması imkânsızdır. Son derece güvenilir olan kart bilgisi koruma sistemiyle online alışverişler oldukça güvenlidir. Siteleri dikkate alarak kart bilgileriniz sonrasında cep telefonunuza gelen kod ile alışverişi güvenle tamamlayabilirsiniz. 

18 Yaş Altına Online Alışveriş Yasak Mı? 

Online alışveriş sitelerinde herhangi bir şart bulunmadığı için bir yasak durumu söz konusu değildir. Her birey online olarak alışveriş yapabilir ve ödeme işlemlerini kart sahibi olan bir kişinin yardımıyla gerçekleştirebilir. Online harcamalarda bakiyeniz doğrultusunda harcama yapabilir ve her zaman işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Siber suç olarak kart bilgileri konusunda endişe duyanlar korumalı güvenlik sistemine sahip güvenilir siteler üzerinden online alışverişini yapabilirler. 

18 yaş üstü bireylerin kart sahibi olması için banka üzerinden aldıkları kart ile kart bilgileri sayesinde alışverişlerini yapabilirler. Online sitelerden alışveriş yapmanın yasal olması, herhangi bir durumda şikâyet ile karşılamamak için düzenlenir. Yasal sitelerden alışveriş yapmak her zaman daha güvenli ve daha avantajlı olur. Bilinmeyen siteler üzerinden indirim maksadıyla kart şifrenizi talep eden sitelerden alışveriş yapmamak gerekir.

 

Yorumlar

  1. Avatar Ahmet denkçi Temmuz 14, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Temmuz 16, 2021

Yorum Yaz