Otomatik Ödeme İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Teknolojinin her geçen gün daha da geliştirilmesi ile insanoğlu üzerindeki yük dijitalleşmeye programlanır olmuştur. Her sektör kendi üzerine düşen programlanabilir ekolojik sistem kurarak hayatı kolaylaştırma adına adımlar atmaktadır. Bunlardan biri ise Otomatik Fatura Ödeme Talimatıdır. Bu yazımda size Otomatik Fatura Ödeme hakkındaki bilgileri derledim.

Otomatik Fatura Ödeme

Gelişen çipler ve teknolojiler neredeyse bizim yerimize her şeyi yapar duruma gelmiştir. Cep telefonu artık ad özelliğini kaybetmiş, bir telefon olmaktan çıkmış çoğu insan için bir uzuv haline gelmiş durumdadır. Akıllı cep telefonu kullanan bir kişi sadece elini cebine atarak dünyanın herhangi bir noktasına erişim sağlayabilir, istediği bir bilgiye ulaşabilir, hayatı kolaylaştıran aplikasyonlar ile gündelik ihtiyaçlarını giderebilir.

Bankalar, dijitalleşme adına attığı cepbank programları, internet bankacılığı gibi adımların yanı sıra yapılan bir yenilik otomatik fatura ödeme talimatıdır.

Otomatik fatura ödeme talimatı vermek için banka hesabınızın bulunma zorunluluğu yoktur. Bankaya ait kredi kartınızdan da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Günümüz bankacılık anlayışında, bankalar müşteri kaybına engel olabilme ihtimali ile otomatik ödeme talimatı veren müşterilere sunduğu özel imkanlar bile bulunmaktadır.

Otomatik Fatura Ödeme İptal Etme

Bankaya müşteri kazandırma olanağı sağlayan otomatik ödeme işlemi bize de vakit kazandırmaktadır. Faturalarını düzenli ödeyen bir kişi için kazanç olarak görülebilir. Yaşam temposuna kapılıp unutulan faturaların açma kapama bedeli adı altında yüklü miktarlarda para kesintisi yansıtıldığı düşünüldüğünde gayet mantıklı gelmektedir.

Kimi insanlar kontrolün daha fazla elinde olmasını ister ve otomatik ödeme talimatına karşı gelmektedir. Bu kişiler için internet bankacılığı üzerinden programlanabilir telefon takvimi ile senkronize çalışan uygulamalar mevcuttur. Fatura günü geldiğinde size telefonunuz tarafından hatırlatılacak tek tuşla onay vermeniz durumunda faturanız ödenecektir.

otomatik odeme islemi nasil iptal edilirOtomatik ödeme iptal etme işlemi için, bankanın müşterisi olmanız durumunda veya bankanın mobil bankacılık internet bankacılığı sayfalarına ulaşabilmeniz durumunda birçok banka üzerinden online olarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Online bankacılık sistemini kullanamadığınız durumlarda bağlı olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp iptal işlemini sağlayabilirsiniz.

Diğer bankacılık işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Hoşçakalın…

 

 

 

Yorumlar

  1. Avatar yiğitcan çalışkan Nisan 11, 2021
    • Mustafa Eser Mustafa Eser Nisan 12, 2021

Yorum Yaz